Piyasa değeri bakımından en büyük ilk 100 kripto paradan biri olan ve yaşadığı büyümenin de etkisi ile günlük işlem hacmi en az 1 milyon dolara ulaşan MonaCoin’i popülerliği zirveye ulaşmadan tanımak.

Tüm kripto para severlerini ve kripto para yatırımcılarını olumlu etkileyecek diye düşünüyoruz. O zaman vakit kaybetmeden başlayalım…

MonaCoin, ilk devlet tarafından oluşturulan kripto para birimi ve Japonya’nın ilk kripto parası olmasıyla kripto paralar arasında özel bir yer alıyor. MONA olarak da bilinen MonaCoin, . Japonya’daki dükkân veya mağazalarda aktif olarak kullanılıyor ve devlet tarafından da bu kullanım destekleniyor. Bu anlamda da MonaCoin, güven veren altcoinler arasında sıralanıyor.

Madenciliği yapılabilen, merkezi olmayan ve peer-to-peer(eşler arası) dijital işlemler için tasarlanmış olan MonaCoin, ayrıca Japonya’nın Bitcoin veya Litecoin’e karşı bir alternatif arayışı sonucu ortaya çıkmış dijital bir para olarak da biliniyor. Sizlerde taktir edersiniz ki dünyanın teknoloji devi olan bir ülkenin bu alternatif arayışı da kripto paralar ile ilgili önemli yerlere işaret ediyor.

Hızla büyüyen kripto para piyasasının hızına son sürat ayak uydurmayı başara bilen MonaCoin’in kurumsal ve devlet destekli yapısıyla şansının bol olduğunu söylemeden geçmeyelim. Son olarak, Japonya’daki dükkân veya mağazalarda aktif olarak kullanılıyor olmasının da onu gerçek hayatın içerisinde değer arz eden kripto paralardan kıldığını hatırlatalım. Yatırımlarını gözden geçirme ve şekillendirme sırası şimdi sizlerde. Bol şans…

Advertisement

Leave A Reply