Masaüstü Kripto Cüzdanları – En Popüler Kripto Para Birimleri

0

Günümüzde kripto para birimleri çok popüler hale geldi. Bir yatırımcının dijital para birimlerinde işlem yapabilmesi için, kripto para cüzdanına ihtiyacı vardır.

Bildiğiniz gibi, kripto para cüzdanı olmadan herhangi bir işlem yapılamaz. Kripto cüzdan, dijital para birimi göndermek ve almak için kullanılabilen bir banka hesabı gibidir. Dijital cüzdanlar herhangi bir ülkenin yasalarına göre kayıtlı olmadığından, sayısallaştırılmış işlemler için kripto para cüzdanını dikkatli bir şekilde seçmek önemlidir. En iyi masaüstü cüzdan kriptolarını seçerken, birden fazla kripto para birimini destekleyen evrensel bir kripto para cüzdanı seçmeniz önerilir. Şimdi, 2020’de değerlendirebileceğiniz en iyi masaüstü cüzdan incelemesini sizinle paylaşalım.

Kripto Paralar

Kaynak : pixabay.com

1. Electrum

Bütün bitcoin işlemlerinin yaklaşık olarak yüzde 10’u Electrum’da gerçekleşiyor. Bu masaüstü bitcoin cüzdanı, Windows, Mac vb. gibi birden fazla işletim sistemini destekler. TREZOR, KeepKey ve Ledger Nano S gibi premium donanım cüzdanlarıyla entegre edilmiştir. Servis sağlayıcı olarak Electrum işlem ücretlerini tahsil eder ve varsayılan ücret sabit oran 0.2 mBTC ‘dir. Ancak yeni başlayanlar için ideal değildir ve sadece bitcoin’i destekler.

2. Exodus

Tamamen bir masaüstü kripto para cüzdanı olan Exodus, popüler olanlar arasında Bitcoin, Litecoin, Dash, Zcash, Ethereum dahil olmak üzere 30’dan fazla kripto para birimini destekliyor. Bu lite cüzdan kullanıcı dostu bir arayüz sunar ve asla blok zincirinin tamamını masaüstünüzde saklamanız gerekmez. Exodus cüzdanı kullanılarak yapılan işlemler için ücret, Exodus’a değil ağa ödenir. ShapeShift’in işlevselliğini destekleyen ilk masaüstü cüzdanı, onu elektrum cüzdan incelemesinden daha iyi bir seçenek haline getiriyor. Ancak, iki faktörlü kimlik doğrulamayı ve çoklu imzayı desteklemez.

Exodus Wallet Logo

Kaynak : exodus.io

3. Guarda

Guarda, Zcash, BTC, ETH (+ ERC20 belirteçleri), ETC, Zcash, Ripple, DASH, en son EOS ve diğer çoklu altcoinler dahil olmak üzere en popüler kripto paraları ve jetonları destekleyen ilk çoklu kripto para cüzdanıdır. Bu güvenilir, güvenli ve kullanımı kolay cüzdan, kripto meraklıları arasında popüler bir seçim olmuştur. En iyi özelliği, diğer cüzdanlara kıyasla bilgilerinizi, cüzdan verilerinizi veya özel anahtarlarınızı saklamamasıdır. Özel anahtar cihazın güvenli belleğinde saklanır ve cüzdandan çıkış yaparsanız kendini siler. Dahası, kayıt, sınırlama ve karmaşık doğrulama prosedürleri olmadan varlıklarınızı bir madeni paradan diğerine sorunsuz bir şekilde kaydırmanızı sağlar.

Advertisement

4. Jaxx

Başlangıçta Bitcoin, Ethereum, Dash, Ethereum Classic, DAO, Litecoin, Bitcoin Cash gibi yedi kripto para birimi için destek sağlayan ve şimdi listeye ekleyen çok zincirli bir cüzdan. Blockchain’i basitleştirmeye ve kitleleri benzersiz satış teklifine çekmeye odaklanıyor. Bu cüzdan kullanıcıya hem masaüstü hem de mobil uygulamalar üzerinden erişilebildiği için tam kontrol sağlar; ve bir masaüstü uygulaması, Chrome uzantısı ve Android ve iPhone uygulamaları olarak kullanılabilir. Çok imzalı ve iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmasa da, kripto para birimi masaüstü cüzdan incelemesi 2020’deki en iyi çok paralı cüzdanlardan biri olarak etiketlendi.

5. Armory

Armory, çoklu imza desteği de sunan Bitcoin depolama için ilk açık kaynaklı soğuk cüzdan. Güvenli bir depolama seçeneği arıyorsanız, bu cüzdan çoklu imza desteği ve diğer gelişmiş güvenlik özellikleri sunar. Bir kullanıcının kişisel Bitcoin hesabını diğer fonlarından ayırmak için birden fazla cüzdan adresi ayarlamanıza yardımcı olur. Özel anahtarlarınızın çevrimdışı saklandığı ve onları her türlü çevrimiçi saldırıdan uzak tutan soğuk depolama desteği ile birlikte gelir. Bu olağanüstü cüzdanı yüklemek ve kullanmak ücretsizdir ve Windows, Mac OS X ve Linux sistemleri ile uyumludur.

6. Green Address

Kripto alanında ‘Yeşil Ol’ kuralına uyma zamanı. Her zaman kontrolde tek kişi olmak istiyorsanız, Bitcoin işlemlerinizi iki faktörlü kimlik doğrulamayla koruduğu için Yeşil Adres’i seçin, harcama limitlerini ve oran limiti işlemlerini ayarlamanıza izin verin. Ayrıca, kullanıcılar güvenlikten ödün vermeden özel oturum açma yoluyla ‘salt izleme modunda’ kolayca oturum açabilirler. Bu çok imzalı ve deterministik cüzdan, size benzeri görülmemiş bir kontrol sağlayarak harcama limitleri ve oran limiti işlemlerini ayarlamanıza izin verir.

7. Atomic Cüzdan

En iyi bitcoin masaüstü cüzdanını arıyorsanız, Atomic Wallet‘ı seçin. Şu anda 300 + jeton ve jetonu desteklemektedir. Bu şeffaf, güçlü ve güvenilir cüzdan, kullanıcıların kripto varlıklarını yönetmek için harcanan çabayı azaltmalarını sağlar. Ve kredi, üçüncü taraf risklerinden kaçınarak zincirler arası alışverişe devam etmek için merkezi olmayan Atom Değişimi’ne gidiyor. Ayrıca, yerleşik ShapeShift, ChangeNOW ve Changelly, henüz Atomic Swap tarafından desteklenmeyen paralar için takas yapıyor. Güçlü şifrelemesi ve velayetsiz çözümü sayesinde, özel anahtarlarınız şifreli olduğundan, paranız üzerinde yalnızca sizin kontrolünüz vardır.

Atomic Cüzdan (Atomic Vallet)

Site : atomicwallet.io

8. MultiBit HD

MultiBit HD, hafif ve kullanımı kolay bir masaüstü cüzdanıdır. Bu kurulumu kolay cüzdan, ağ ile hızlı bir şekilde senkronize edilir ve dakikalar içinde kullanıma hazırdır. Çok dilli destek sunar ve teknik olmayan kullanıcılar için her zaman en iyi seçim olmuştur. Her ne kadar merkezi olmayan doğrulama, iyi gizlilik ve temel Şeffaflık sunsa da, asıl amacı savunmasız bir ortamda faaliyet göstermesidir.

9. Bitcoin Core

Popüler bir Bitcoin masaüstü cüzdanı olan Bitcoin Core, tamamen bitcoin merkezi olmayan ekosistemde çalışan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Bir bitcoin düğümü olarak hizmet eder ve bitcoin cüzdanı üzerinden ödemeleri tamamen doğrular. Bitcoin için referans uygulama olarak kabul edilir ve anonimliği koruyan yazılım Tor ile uyumludur. Paranızı korumak için en güvenli ve en iyi masaüstü cüzdan kriptolarından biri olarak birçok kişi tarafından selamlandı. Bununla birlikte, yavaş kurulum, 140 GB depolama erişimi; ve yeni başlayanlar için kullanımı zor olduğu için kullanım kolaylığı açısından karmaşıklık.

Bitcoin Doğru Zamanda Nasıl Alınır? Bu işin taktiği var mı?

Kaynak : pixabay.com

10. CoPay

Copay, hem masaüstü hem de mobil cihazlar için güvenli bir bitcoin cüzdan platformudur. Copay, eş senkronizasyonu ve ağ arabirimi için Bitcore Cüzdan Hizmeti’ni (BWS) kullanır. Kişisel veya paylaşılan cüzdanlar için sezgisel, çok imzalı güvenlik ve ortak cüzdanlar ve grup ödemeleri için kolay harcama teklifi akışı sunar. İOS, Android, Windows Phone, Chrome Uygulaması, Linux, Windows ve OS X cihazları için kullanılabilir. Sadece con sadece Bitcoin’i destekliyor ve yine de çok faktörlü kimlik doğrulaması sunmuyor.

Şimdi, dijital para birimleriniz için faydalı ve güvenli olacak masaüstü cüzdanını seçebilirsiniz.


Leave A Reply