Lambda Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

0

Lambda limitsiz ölçeklendirme imkanları sunan ve merkeziyetçi sistemler kullanmayan bir kripto para depolama ağıdır. Lambda projesi merkezsizleştirme çalışmalarına katkıda bulunmayı hedefler.

Lambda Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

CoinAll’da yatırımcılar tarafından seçildikten sonra Lambda tokenlar kayda değer ölçüde bir ivmelenme sürecine girdi. Şeffaf, güvenli ve açık yapısı ile de yatırımcıların odak noktası halini aldı. Lambda sınırsız ölçeklenebilirlik ile merkezi olmayan uygulamaları ile (DAPP) veri depolama yetenekleri sağlayan ve çok zinciri toplu veri depolama ve çapraz zincir yöntemlerini; PDP gibi hizmetleri yerine getiren hızlı, güvenli ve şeffaf bir blockchain altyapı projesidir.

Tüm depolama projelerinin Provable Data Integrity’nin temel gerekliliğine sahip olması piyasanın son dönemdeki trendlerindendir. Ayrıca, veri projelerinin uygulanabilir bir depolama düğümünde veri depolaması ve bunların güvenilir olması ve güvenli olmasını sağlamak çok önemlidir.

Akademik dünyada, temelde iki yaklaşım vardır. Kullanım senaryolarına bağlı olarak Kanıtlanabilir Veri Sahipliği (PDP) ve Geri Alma Kanıtları (POR). Lambda bu iki yaklaşımı blok zincirlemede, insani merkeziyetçi depolamanın temel engellerini ortadan kaldıran akademik araştırma ve mühendislik doğrulaması yoluyla uyguladı.

Advertisement

Lambda, Ethereum blockchain bazlı bir tokendir. Bu sayede sıklıkla kullanılan ve sürekli gelişim halindeki altyapı sistemlerindeki yenilikleri bünyesine doğrudan katabilir. Bir Lambda genel olarak 0,3 ₺ seviyelerinde değer gösterir. Lambda, toplam 44 aktif pazarı olan 19 borsada listelenmiştir. Genel ortalama olarak 24 saatlik pazar işlem değeri 198.012.930 ₺ iken, Lambda pazar değeri 196.767.643 ₺ olup tüm kripto para birimleri içerisinde 116. sırada yer almaktadır.

Sahip olduğu geniş işlem hacmi ile yatırımcı ve işletmecilerin dikkatini çeken Lambda kripto para giderek artan ivmelenme süreciyle ileriye dönük yatırımların odağı haline gelmektedir. Merkezsizleştirme çalışmalarına öncü olan teknolojileri ile günün trendini takip ederken işlemleri ve verileri bireyler ile datalar arasında aracı olmaksızın sunar. Bu sayede güvenilir ve açık işlemlerle piyasada yer almanıza yardımcı olur.


Leave A Reply