Kyber (KNC) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

2017 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülen Kyber Network, kısaca dijital varlıkların dönüştürülebildiği ve değiştirilebildiği bir platformdur.

Kyber (KNC) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

Kullanıcılarına birçok fonksiyon sunan KyberNetwork, kullanıcıların cüzdanlarında halihazırda bulunanlardan istedikleri şifreleme paralarını almak için token değiştirebilir ya da dönüştürebilir. KyberNetwork, kripto para borsaları anlık ve güvenli bir biçimde tamamlayabildiği için herhangi bir değişim söz konusu olduğu zaman başka bir platforma bakmaya gerek kalmaz. Üstelik, herhangi birine Ether ya da Bitcoin gibi başka dijital para birimlerinde ödeme yapmak için de kendi tokenlerini kullanabilirler. KyberNetwork, türev ürünler sunduğu için kullanıcılar fiyat dalgalanmaları hakkında oldukça az endişe duyarlar.

Aynı zamanda DAO’lardan temettü almak için güvenli bir yol mevcuttur. Platform, proxy ödemelerinin yanı sıra çapraz zincir ödemelerine de izin verir. Ayrıca; çapraz ödeme fonksiyonu, KyberNetwork’de birçok farklı kripto para ile ödeme alabilir, bunun yanında vekil ödemeleri kullanıcının dilediği herhangi bir token ile beraber alınan kişiye ödeme yapmaya da izin verir. KyberNetwork’de her bir işlem akıllı sözleşmeler ile gerçekleşir. Herhangi bir teyit bekleme ya da depozito tamamlamaya gerek olmadan direkt olarak ticaret sunar. Kullanıcılar şifrelemeyi bilenlerin yer aldığı anlık blockchaine girer girmez, tokenleri alabilirler.

Kyber’in anında alım satımı sunabilmesinin nedeni, likidite olanağı sunan bütün sembollerin yüksek rezervi. Bu da Kyber’in ticaretin sonrasında kullanıcının tokenlerini elde etmesi için çalışması gerekmiyor, işlem yapılan tokenler zaten rezervde bulunuyor. Üstelik; Kyber, oldukça uyumlu mevcut akıllı sözleşmelerle çalıştığı için platformu kullanabilmek için herhangi bir şeyi değiştirmeye gerek kalmıyor.

Advertisement

Sonuç olarak; Kyber, merkezsiz doğa ve anlık işlemler ile halihazırda kullanıcının elindeki kripto para birimi değişimi sisteminde bulunan boşluğu doldurur. Mevcut olan şifreleme sayısı artış gösterdiği sürece Kyber gibi sistemlere olan ihtiyaç artış gösterecektir. Tabii ki; Kyber, dijital para birimi yatırımları için oldukça yararlı bir sürümdür.


Leave A Reply