Kuveyt Türk Sağlam Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

0

Bankacılık alanında sunmuş olduğu hizmetleri ile dikkat çeken bankalar arasında ilk sıralarda Kuveyt Türk bankasının yer aldığını görebiliyoruz. Kuveyt Türk’ün müşterilerine sunmuş olduğu en dikkat çekici hizmetlerden birisi ise Sağlam Kart hizmetidir. Birçok özelliğe sahip olan bu kartı kullanan kişilerin aldıkları hizmetlerden son derece memnun olduklarını görebiliyoruz. Kuveyt Türk sağlam kart başvurusu nasıl yapılır? Sorusu ise bu karta sahip olmak isteyen kişiler tarafından sık sık sorulan ve merak edilen soruların başında gelmektedir.

Kuveyt Türk Sağlam Kart başvurusu yapmak için ilk olarak Kuveyt Türk’ün resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Sitede yer alan Bireysel bölümüne gelerek buradaki KARTLAR menüsüne tıklamalısınız. Kartlar menüsüne tıkladığınız zaman bankanın sizlere sunmuş olduğu kartlar karşınıza çıkacaktır. Bu kartlar arasından Sağlam Kart menüsüne girerek sağ alt bölümde yer alan “Hemen Başvur” seçeneğine tıklamalısınız. Hemen Başvur seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfada sizden istenilen bilgileri girerek karta başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ek olarak başvuru işlemlerinizi Kuveyt Türk’ün müşteri hizmetleri olan 0850 251 0 123 ve 444 0 123 numaraları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu size en yakın Kuveyt Türk Bankası şubesi üzerinden de yapabilirsiniz.

Sağlam Kart Başvuru Sorgulama

Kuveyt Türk sağlam kart başvuru sorgulama işlemleriniz başvuru yapma şeklinize göre değişiklik gösterecektir. Sorgulama işleminizi yapacağınız sırada internet üzerinden veya telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Sağlam Kart başvurunuzu yapacağınız sırada banka şubesi üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirirseniz başvuru sonucunuz sizlere direk olarak belirtilecektir. Başvuru sonucunuz olumlu olarak değerlendirildiği takdirde ise kartınız basılara sizlere şubeden verilir. Kart başvuru sonucunu hızlı bir şekilde öğrenmek isteyen ve hemen kartına sahip olmak isteyen kişiler Kuveyt Türk’ün sunmuş olduğu bu imkandan faydalanabilirler.

Kuveyt Türk Sağlam Kart Özellikleri

Kuveyt Türk Sağlam Kart özellikleri bakımından çok fazla dikkat çeken bir kart olduğu için tercih edilmektedir. Özellikle kartın kullanıcılarına sunmuş olduğu taksit özellikleri daha fazla dikkat çekmesi noktasında etkili olmuştur. Sağlam Nakit Kart özellikleri şu şekildedir:

-Sağlam Nakit Kart sayesinde alışverişlerinizde ve ATM’lerde vadesiz hesabınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bakiyeniz yetersiz kaldığı sırada ise size özel şekilde tanımlanmış olan ek limit sayesinde alışverişlerinizi kesintisiz bir şekilde yapmaya devam edebilirsiniz.

-Kuveyt Türk ATM’lerinden veya hem yurtiçinde hem de yurtdışında yer alan ATM’ler üzerinden 7 gün 24 saat işlemlerinizi gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. Ek olarak mağazaların pos makinelerinden alışveriş imkanına da sahip olursunuz.

-Debit Kart ile alışveriş imkanı veren bütün alışveriş siteleri üzerinden alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Gerçekleştirdiğiniz alışverişlerden sonra altın puan kazanırsınız.

-Dünyanın neresinde olursanız olun döviz olarak yaptığınız işlemler sizin hesabınıza TL olarak yansır.

-Kullandığınız karttan dolayı sizden herhangi bir ücret alınmaz.

Sağlam Kredi Kartı özellikleri ise şu şekildedir:

-Acil nakde ihtiyacınız olduğu zamanlarda Sağlam Kart’ın sunmuş olduğu nakit avans özelliğinden faydalanabilirsiniz.

-Sağlık ve eğitim alanlarında yapacağınız harcamalarınız vade farkı olmaksızın 5 taksite bölünmektedir.

-Düzenli bir şekilde 12 ay boyunca her ekstre dönemi içerisinde 200 TL ve üzeri kullanım yapan ve bu kullanımlarını vaktinde ödeyen kişilere 50 TL altın puan verilir.

-Sağlam kredi kartınızdan herhangi bir ücret talep edilmez.

-Diğer kredi kartlarının aksine anlaşmalı olan işyerlerinden yapacağınız işlemler sırasında doğrudan indirim sunulmaktadır.

-Klasik, Gold ve Platin üzere üç gruba ayrılmaktadır.

-Sağlam kredi kartı hesap özetlerinde asgari ödeme tutarı %100 olarak belirlenmiştir. Bu yüzden borcu olan kişinin hepsini ödemesi gerekir.

-Hesap özetinizde ödemediğiniz bölüm için uygulanacak olan gecikme ceza oranı %2.34 civarındadır.

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu Yap

Kuveyt Türk, müşterilerine çeşitli kredi fırsatlarını da bir arada sunmaktadır. Bankanın sunduğu kredi fırsatlarına baktığımız zaman birçok alanda hizmet verdiğini görebiliyoruz. Kuveyt Türk üzerinden kullanabileceğiniz kredi türleri şu şekildedir:

-Araç Finansmanı

-Konut Finansmanı

-İhtiyaç Finansmanı

-İhtiyaç Kart

Kuveyt Türk bu imkanları sunarken kullanacağınız kredi türüne göre farklı başvuru yöntemlerini geliştirmiştir. Bankadan kredi kullanacak olan kişilerin ilk olarak Kuveyt Türk’ün resmi internet sitesine girmesi gerekmektedir. Bankanın resmi internet sitesine girdikten sonra Finansmanlar bölümünden yer alan kredi türlerini görebilirsiniz. Başvuru yapacağınız kredi türü hakkında bütün detaylı bilgi sizlere burada verilmiştir. Bankadan ihtiyaç kredisi kullanacak olan kişiler kullanacakları krediye internet şubesi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir. Fakat taşıt finansmanı veya konut finansmanı kullanmak isteyen kişiler bunun için bankanın kendilerine yakın olan şubesine gitmesi gerekmektedir. Şubeye gittiğiniz zaman krediler hakkında bilgi alabileceğiniz gibi başvuru işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlam Kart Taksit Hesaplama

Kuveyt Türk sağlam kartı sunarken özellikle taksit hesaplama evresinde farklı fırsatlar sunmaktadır. Bankanın sunduğu taksit fırsatlarına baktığımız zaman diğer bankalara göre daha fazla ön planda olduğunu görüyoruz. Sağlam kart taksit hesaplama işlemi sırasında sizlere birçok taksit imkanının sunulduğunu görebilirsiniz. Sağlam Kart’ın sizlere sunmuş olduğu taksit imkanları şu şekildedir:

-Sağlam Kart ile yapacağınız 100 TL ve üzeri sağlık ve eğitim alışverişleriniz sırasında vade farksız olarak 5 taksit yapılabilmektedir.

-Sağlam Kart ile yapacağınız 100 TL ve üzeri bütün alışverişlerinize 2 ile 12 taksit arasında taksitlendirebilirsiniz.

-Aylık ödeme miktarıyla beraber taksit sayısını öğrenmek isteyen kişiler hesaplama aracını kullanabilirler.

-Sağlam kart kullanarak taksitli alışveriş yapmadan önce çağrı merkezi, sms, internet şubesi veya mobil şube üzerinden alışverişinizi kaç taksit ile yapacağınızı seçmeniz gerekmektedir.

-Alışverişlerinizdeki taksit sayısını değiştirmek istediğiniz zaman bunu Taksit yazıp bir boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesini yazıp 2848’e göndererek yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu

Kuveyt Türk Bankası üzerinden yapacağınız kredi kartı başvuruları sırasında sizlere farklı türlerde kredi kartları sunulduğunu görebilirsiniz. Bankanın size sunmuş olduğu kredi kartları hakkında bilgi almak istediğiniz zaman yazımızda sizlere belirtmiş olduğumuz Kuveyt Türk müşteri hizmetleri üzerinden öğrenek istediğiniz şeyler hakkında bilgi alabilirsiniz. Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu yapacağınız sırada ise bunu müşteri hizmetleri üzerinden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda bankanın şubesine giderek de gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Yapacağınız kredi kartı başvurularından sonra banka kredi kartı başvurunuzun sonucunu sizlere SMS ile bildirecektir. Başvurunuzu şube üzerinden gerçekleştirdiğiniz takdirde ise başvuru sonucunuz size direk olarak bildirilecektir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra başvuru sonucunuz sizlere çok kısa süre içerisinde bildirilecektir. Kredi kartı başvurunuz onaylandığı takdirde sizlere kredi kartlarınız kargo ile gönderilir. İsterseniz kredi kartınızı size yakın olan Kuveyt Türk şubesi üzerinden de alabilirsiniz. Kredi kartınız size teslim edildikten sonra müşteri hizmetleri veya ATM’ler üzerinden kartınıza şifre belirleyerek kartınızı açtırabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bankanın müşterilerine kredi kartı noktasında sunduğu imkanlar sayesinde kartları kullandığınız süre boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadan ve size sunulan fırsatları değerlendirerek kullanabilirsiniz. Banka birçok alanda kullanıcılarına indirim ve taksit imkanları sunmaktadır. Bu evrede sizlere sunulan imkanlar dahilinde kredi kartınızı daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?