Kuveyt Türk EFT Saatleri Nelerdir

0

Kuveyt Türk hesabınızda başka bir bankanın hesabına para transferi yapmak için EFT işlemini kullanmak gerekmektedir. Kuveyt Türk Bankası müşterilerinin EFT işlemleri için farklı kanallar üzerinden EFT saatleri uygulaması ile belirlenmiştir. Banka müşterileri ise Kuveyt Türk şubeleri ile İnternet üzerinden yapılacak olan EFT işlemlerindeki saat uygulaması farklıdır.

Kuveyt Türk EFT Saatleri Nelerdir

Kuveyt Türk EFT İşlemi ve Saatleri

Kuveyt Türk hesabınız üzerinden farklı bir bankanın hesabına EFT yapılması için banka şubelerinde kullandığınız Kuveyt Türk saatleri 16:55, İnternet bankacılığı ile üzerinden yapacağınız para transferlerinde ise bu uygulama 17:20 ‘e kadar kullanılabilmektedir. Yapmış olduğunuz para transferi 5 veya 10 dakika arasında değişen zaman aralığında banka karşı tarafın hesabına aktarılır. Ayrıca Kuveyt Türk ‘ün veya merkez bankasının yoğunluğuna bağlı olarak EFT işlemi ile yapılan para transferi 30 dakikayı bulabilmektedir. EFT ile sorunsuz bir şekilde yapılan para transferleri bankanın hesabına aynı gün içerisinde gerçekleşirken Kuveyt Türk EFT saatleri dışında yapılacak olan para transferleri de ilk iş gününde bankanın hesabına aktarılır.

Kuveyt Türk EFT Saatleri içerisinde yapmış olduğunuz para transferleri ile aynı gün içerisinde hesaba geçmemiş ise ilk olarak yaptığınız EFT işlemlerinin bilgileri kontrol edilmelidir. Bu inceleme ile bir sorun yok ise, Kuveyt Türk şubelerine veya 444 0 123 -0850 251 0 123 numaralı çağrı merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Yapacağınız görüşmede ise EFT işlemindeki sorunu dile getirilebilir hatta yeniden EFT talimatı verebilirsiniz. Eğer sorun kuveyt Türk ile kaynaklanmıyor ise bu sefer banka ile irtibata geçmeniz gerekecektir.

Yorum Yazmak İstermisiniz?