Kripto Paralara Yatırım Yapmak İyi Bir Fikir mi? | Blockchain Teknolojilerinin Geleceği

0

Kripto paralara yatırım yapmak iyi bir fikir mi? Kripto paraların geleceği var mı? Blockchain teknolojileri gelecek için ne vaat ediyor?

Bazılarınız hala kripto para birimine yatırım yapma konusunda kafa karıştırabilir, çünkü birçok kişi hala Kripto Paraların iyi bir yatırım olup olmadığını soruyor. Kişisel görüşüm 2017’den bu yana en büyük kripto destekçisi ve blockchain teknolojisini destekleyen biirisi olarak kesinlikle büyük bir EVET olacaktır. Uzun vadeli yatırım olarak kriptoya sahip olmanız için binlerce neden var.

Kripto Paralara Yatırım Yapmak İyi Bir Fikir mi? | Blockchain Teknolojilerinin Geleceği

Kaynak : Pixabay.com

2020 yılı neredeyse sona ermek üzere ve salgın zamanında çoğu insan kripto piyasasının düşüşünü bekliyordu, ancak tüm bunlar kripto lehine gitti. Sonunda, finans ağını sonsuza dek değiştiren merkezi olmayan finans ile yeni bir kripto çağınının başladığını görüyoruz. Son zamanlarda, neredeyse yüzlerce proje giriş yaptı ve 7700’den fazla kripto projesi aktif durumda. Dolayısıyla, tahminimize ve pazar analizimize göre, önümüzdeki 2021 yılı hayranlık uyandıran gelişmeler ve milyar dolarlık pazar hacmi getirecek.

Kripto Para Yatırımı İyi Bir Yatırım mı?

Büyük bir EVET ve sebep çok basit. Blockchain, dijital paranın yükselişinde bir devrimin geleceği ve geleceğidir. Çin, Birleşik Krallık (İngiltere) ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) de dahil olmak üzere çoğu ülke, gerçek parayı bırakmayı ve dijital para birimini benimsemeyi düşünüyor. Kripto artık kullanıcıların USD, EURO ve diğer en iyi ülke para birimleri gibi farklı itibari para birimlerini değiştirmelerine izin veriyor. 2018’de Çin ve Hindistan, kripto para ticaretini yasaklayan iki ülke olarak bu utancı paylaştılar. Ancak daha sonra Hindistan (Yüksek Mahkeme) kararı yasağı kaldırdı. Şu an itibariyle Çin, bölgelerinde kripto ticaretini engellemeye devam eden tek (en büyük) ülke olarak durmasına rağmen kendi dijital patra birimine sahip olarak byük bir tezatlık yaşıyor.

Kripto Paralara Yatırım Yapmak İyi Bir Fikir mi? | Blockchain Teknolojilerinin Geleceği

Kaynak : Pixabay.com

Instagram ve WhatsApp’ın halihazırda sahibi olduğu en büyük sosyal medya platformu Facebook, blockchain teknolojisini kullanarak kendi para birimini piyasaya sürmeyi planlayan Facebook’un Libra’sı, tek para birimini kullanarak sınır ötesi ödemeyi mümkün kılacak. Ancak projenin 2021’de başlaması bekleniyor. Amazon, gelecekte blockchain tabanlı proje geliştirmeyi tasarlıyor. Bununla birlikte, geliştirme ekibi projeyi çoktan başlattı ve çoğu, güvenlik ve gizlilik açısından blok zincirinin en iyi teknolojilerden biri olabileceğine inanıyor.

Advertisement

Tüccarlar, çevrimiçi mağazalar, e-ticaret siteleri, yerel mağazalar zaten kriptoyu ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Son zamanlarda, kripto tabanlı pazar, farklı blockchain projeleri tarafından sağlanan geliştirme kıyafeti ile çoktan başlatıldı. Ancak, finansın merkeziyetsizleşmesinden sonra, borsa, uygulama ve oyun endüstrisini de devralıyor. Bununla birlikte, oyun projeleri artık kullanıcıların oyun ekipmanı ve diğer çevrimiçi şeyleri satın almalarına izin veriyor. Çünkü aynı zamanda pazardaki hakimiyetini sürdüren milyar değerinde bir endüstri. Kumar ve bahis platformu da sahip olmak istedikleri güvenlik ve mahremiyete sahip olmak için öne çıkıyor.

Kripto Paralara Yatırım Yapmak İyi Bir Fikir mi? | Blockchain Teknolojilerinin Geleceği

Kaynak : Pixabay.com

Blockchain sınırsızdır.

Teknoloji zaten hemen hemen her teknoloji ve hizmetle entegre edilmiştir. Şu anda Blockchain’i bir hizmet olarak sağlamaya başlayan çok sayıda şirket var. Endüstri IoT, büyük veri, bilgi işlem, bulut depolama, blok zinciri birincil teknoloji olarak gören uygulamalar olarak sayılabilir. Yenilenebilir enerji kaynağı kullanılarak sunulacak blockchain tabanlı projeler üretilmektedir. Blockchain tabanlı ödeme, kripto endüstrisine otomatik olarak değer katacak şekilde çok kullanılacaktır ki zaten asıl değeri de bu vermektedir.

2018 yılında, birçok yatırımcı çeşitli dolandırıcılıklardan dolayı büyük kayıplarla karşılaştığı için blockchain, gizlilik ve güvenlik sorunları nedeniyle eleştirildi. Ancak 2018, blockchain için çıkış yılıydı, ancak aynı zamanda en kötü yılı oldu. Ancak, yatırımcı sayısındaki ani artış nedeniyle piyasa boğa piyasasına döndü. Ancak bu dönemde birçok yatırımcı körü körüne farklı projelere yatırım yaptı ve büyük zararla karşı karşıya kaldı. Düşüş döneminde, en yüksek fiyattan para kazanan birçok yatırımcı, para kaybetme korkusuyla yatırımlarını satmaya başladı. Birçoğu bitcoin ve diğer altcoinlerin aldatmaca olduğuna ve piyasanın asla iyileşmeyeceğine inandığından piyasa günümüze kadar yavaş adımlarla iyileşti ve şimdi kripto tamamen gelişme yoluna girdi diyebiliriz.

2020 yılında yaşadığımız ve halen de yaşadığımız Covid-19 salgınında kripto parala muazzam bir imtihan verdiler. Mart ayında yaşanan panik satışları ile fiyatları oldukça düşen ve ciddi şekilde alıma uygun hale gelen (bir çok yerde inceleyebilirsiniz) kripto paralar kendine inanan kişileri zengin yaptı dersek sanırım abartmayız. Ancak unutmayınız ki kripto para borsalarında acemice yapacağınız hareketler ile piyasalar boğada olmasına rağmen büyük paralar kaybedebilirsiniz. Ani hareketlenen kriptolardan uzak durun. Her zaman parçalı alım ve satım yapın. Asla en yüksekten alım yapamayacağınızı ve asla en düşükten satış yapamayacağınızı bilin.

Kripto Paralara Yatırım Yapmak İyi Bir Fikir mi? | Blockchain Teknolojilerinin Geleceği

Kaynak : Pixabay.com

Dünyanın en büyük finansal kuruluşları artık bu piyasayı kabul ettiler ve bu fırsattan nasıl yararlanırız derdine düştüler. Özellikle Wall Street yatırımcılarının daha bu piyasaya girmediğinizi hatırlatırız. Wall Street’in bu piyasaya girişi ile kriptoların nerelere gideceğiniz sanırım kimse bugünden kestiremez.


Leave A Reply