Kripto Para Qtum Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Singapur merkezli bir blockchain servis sağlayıcısı şirketi olan Qtum, akıllı sözleşmeler aracılığı ile piyasada daha fazla güvenlik ve istikrarlı yatırımların öncüsü oluyor.

Kripto Para Qtum Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

Qtum projesi temel olarak açık kaynak kodu kullanan ve hibrit yazılımlara sahip olan blok zincir platformudur. Qtum kripto platformu, Bitcoin kaynak kodları üzerinden Ethereum akıllı sözleşmelerinin verimli şekilde kullanılmasını amaçlar. Ayrıca açık kaynak kodları sayesinde diğer kripto paralar için de aynı verimli özellikleri sağlamaya çalışır.

Qtum için Proof of Stake Kullanımı

Hibrit bir platform olan Qtum’u diğer seçeneklerden ayıran en önemli özellik Proof of Stake (POS) kullanıyor olmasıdır. POS sistemi sayesinde çekirdek ekiplerin ve finansörlerin gereksinimlerine daha kolay cevap verir. Ayrıca günümüzün teknoloji trendlerinde ön plana çıkan mobil uygulamalar için de oldukça kullanışlı bir sistemdir.

Ethereum akıllı sözleşmelerini ve Bitcoin kaynak kodlarını altyapısında birleştiren hibrit bir platform olarak Qtum, kullanım kolaylığı ve gelişim avantajları sunar. Ethereum ve Bitcoin’in alt yapısında gerçekleşen yenilikleri doğrudan bünyesinde barındırır. Bu bağlamda da gelecekte piyasada söz sahibi olması beklenen Segwit, ismini son günlerde sıkça duyduğumuz Lightning Network ve giderek yaygınlaşan Raiden ile uyumlu ve bu gelişmeleri destekleyen bir platformdur.

Advertisement

İşletmeler İçin Qtum

Blockchain, geleceğe yönelik işletmelerin özellikle yatırım yaptığı alanlardan biridir. Qtum bu teknolojileri bir adım daha öteye taşıyor. Akıllı sözleşmeler ile önceden planlanmış atılımlar, şirketlere son teslim tarihi ya da iş kalitesine vakit ayırmadan kendi kendine çalışan bir sistem sunar. Bu yönleriyle istikrarlı ve güvenli bir yatırım alanı olan Qtum, geleceğe yönelik girişimciler için oldukça sık tercih edilen bir platformdur.

Diğer kripto paraların kullandığı PoW sistemi yerine POS kullanıyor olması Qtum’u madencilik gerektirmeyen bir yatırım opsiyonu haline getirir. Bu süreç piyasadaki her aktörün kendi düğümünü yaratmasına ve aynı zamanda ödüller kazanmasına yardımcı olur.

Piyasada toplam Qtum Coin miktarı 100.474.732 adettir. Dolaşım halindeki Qtum Coin miktarı da 88.474.732 sayısıyla karşımıza çıkıyor. Qtum’un günümüzdeki değeri 2 dolar civarlarında seyretmekte ve toplam piyasa hacmi 2 Milyar doları aşmaktadır.


Leave A Reply