Kredi Kartından Puan Kazanma ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

0

Kredi kartından puan kazanmak nasıl mümkündür? Yüksek puan veren kredi kartlarını alırken dikkat etmemiz gereken önemli noktalar.

Kredi Kartının Bloke Olması

Kredi Kartından Puan Toplama;
Kredi kartı puan sistemi çok basit bir mantıkla işler. Kredi kartı ile yaptığınız harcamalarda puanlar birikir ve
kart sahibi biriken bu puanları kullanır. Puanların birikme miktarı yapılan alışverişlerin genellikle (bankaya ve kampanyalara göre) yüzde 0.5 veya yüzde 1 gibi oranında olacaktır. Biriken bu puan oranı kampanyalara, bankaların uygulamalarına göre yüzde 5 e kadar dahi çıkabilir.

Kredi kartı ile puan toplamalarda, yüksek puan kazandıran kredi kartı kullanımlarında dikkate alınması gereken en önemli nokta şudur:

Kredi kartının sağladığı avantajlar yükseldikçe, puanlar arttıkça, yıllık kredi kartı ücreti de artar. Yüksek puan veren bir bankadan kredi kartı alacakken yıllık ödeyeceğiniz kredi kartı ücretini dikkate almalısınız. Aksi taktirde avantajlı diye aldığınız kredi kartınızın yıllık aidat ücreti yüksek çıkabilir. Bunun yanı sıra puan biriktirme de zaten yaptığınız alışverişlerle doğru orantılı olacaktır. Çok harcamalar yapan bir kişi için yüksek puan cazip gelecekken, az harcaması olan kişinin yüksek puan çok fazla işine yaramayacaktır. Kredi kartı ücretlerini www.bddk.org.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?