Kredi Kartı ile Bitcoin Alınabilecek Yerler Nereleridir? Güvenilir mi?

0

Kredi kartı veya banka kartı ile Bitcoin almak gerçekten çok zordu. Neyse ki Coinbase ve Coinmama gibi kripto para borsaları, bu işlemi daha hızlı ve daha kolay kıldı.

Bitcoin Mining (Bitcoin Madenciliği)

Aşağıdaki kripto para borsaları sayesinde kredi kartınız ile rahatlıkla Bitcoin alabilirsiniz. Unutmayın ki Bitcoin borsalarından Bitcoin alabilmek için bir cüzdan oluşturmanız gerekiyor. Kredi kartıyla Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alabileceğiniz yerleri bu içerikte görebilirsiniz.

Coinbase

Coinbase, dünyada bilinen en büyük kripto para borsasıdır. Coinbase, tek seferde 150 dolar veya 150 euro değerinde Bitcoin almanıza olanak tanır. Coinbase’in komisyon oranı yüzde 4’tür. Bu da Avrupa ve Amerika’da yer alan en düşük komisyon oranı demektir. 100 dolar veya 100 Euro’dan daha fazla alım yaparsanız, 10 dolarlık veya 10 euroluk Bitcoin’i Coinbase size ücretsiz olarak verecektir. Coinbase, bu sektörün en bilindik kripto para borsalarından biridir. Bu nedenle Coinbase ile güvenle işlem yapabilirsiniz.

Coinmama

Coinmama, kredi veya banka kartı ile Bitcoin alımını oldukça kolaylaştıran bir kripto para borsasıdır. Coinmama, sizden yaklaşık yüzde 6 komisyon alacaktır. Yüksek komisyon oranının sebebi kredi kartı ile oluşabilecek riskler ve zorluklardır. Coinmama, günlük 5000 dolar ve aylık 20.000 dolar değerinde Bitcoin almanıza olanak sağlar. Hesap aldıktan ve satın alma işlemini gerçekleştirdikten birkaç dakika sonra Bitcoin cebinizdedir. Tıpkı Coinbase’de olduğu gibi Coinmama’da da Bitcoin alım satımı yapmak çok kolaydır.

Advertisement

Bitpanda

Bitpanda, merkezi Avusturya’da bulunan bir kripto para borsasıdır. Kredi ve banka kartınızla sadece yüzde 3 ila 4 arasında komisyon ödeyerek Bitcoin alabilirsiniz. Komisyon oranları, Bitpanda’nın sayfasında direkt olarak gösterilmez. Komisyon oranlarını işlem yaparken görebilirsiniz. Bitpanda’da işlem süresi de çok kısadır. Bitpanda’yı kullanırsanız asla pişman olmayacaksınız.

CEX.IO

Cex.io, kredi veya banka kartı kullanarak Bitcoin alımı yapmanıza olanak tanır. CEX.IO, bilinen en eski kripto para borsalarından biridir. CEX.IO’nun onay süreci oldukça kapsamlıdır. Bu nedenle CEX.IO’da bir işlemin onaylanması yarım saati bulabilir. CEX.IO sayesinde güvenli ve hızlı bir şekilde kripto para alabilirsiniz. Son dönemin en popüler borsalarından biri olan Cex.io ülkemizde de oldukça popüler bir kripto para borsasıdır.


Leave A Reply