Kredi Kartı Borcu Kapatma

0

Kredi kartı borcunuzu kapatmak ile ilgili tavsiyelerin yer aldığı yazımız. Kredi kartı borcunuzu kapatabilmeniz için yapmanız gerekenler.

Kredi Kartı Borcu Kapatma

Kredi Kartı Borcu Kapatma

Eğer ki kredi kartı borçlarınız varsa ve bunları kapatmak için aylardır ya da uzun yıllardır mücadele ediyorsanız bu durumdan bıktıysanız _ki haklısınız_ uygulayabileceğiniz ve ya başvurabileceğiniz bir kaç yöntem mevcut.

Öncelikle mevcut gelir ile dengesiz bir şekilde büyüyen yani mevcut kazancınız ile kapatamayacağınız bir kredi kartı borcunu zvar ise bunu kapatmak gerçekten de dünyanın en zor işlerinden birisidir. Moralleriniz bozmak istemeyiz ancak gerçek bu. Bu gerçeğin farkına vararak hemen harekete geçmeniz gerekmektedir.

Öncelikle sadece minimum tutarları ödeyerek kredi kartlarınızın borçlarınızı bitirmeniz imkansızdır. Çünkü böyle bir durumda olan bir kişi zaten ödediği kadarlık kısmı yine harcar. Belki nakit avans çekemiyordur ama alışverişlerde mutlaka kullanır. Yani bu borç hep sabit kalır hatta faiz yediğiniz için yatırdığınız kadar dahi harcayamazsınız.

Öncelikle normal yaşantınızda ki gereksiz harcamaları silmeniz gerekmektedir. Bu tamamen kişiye özel bir durumdur. DÜşünün ve en çok neye harcama yaptığınızı ya da hangi harcamanızdan vazgeçebileceğinizi düşünün ve bu bunların listesini çıkartıp geçici olarak hayatınızdan çıkartın.

İlk işinizin eş-dost aracılığı ile borç olmak olmalı. Ya da elinizde satabileceğiniz ziynet eşyaları var ise satın. Emin olun yerine fazlası ile koyarsınız. Kredi kartı borç batağına girmişken elde ziynet eşya tutmak çok da mantıklı bir hareket değildir. Eğer borç bulamıyor ya da satıp nakite çevirecek bir ziynet eşyanız yok ise o zaman maalesef tekrar bankalara başvurmanız gerekecektir.

Öncelikle kredi kartlarınızn olduğu bankalara müracaat edin ve ödeyemediğinizi ve borcunuzun taksitlendirilmesini isteyin. Size bir şekilde yardımcı olmaya çalışacaklardır. 4-5 ya da daha fazla bankaya borçlku iseniz bir en yüksek bir de en düşük borçlu olduğunuz bankalara gidin. Tamamından taksitlendirme istemeyin çünkü mümkün değil. Belki tüm borçları bir kredi altında toplayan bir kredi bulabilirsiniz. Bankalardan hiçbir şeyi saklamayın, açık olun dürüst olun. Zaten merkezi sistem üzerinden tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı göreceklerdir. Ayrıca bankalara kefil götürme şansınız var ise bunu da yapın bir kefil ayarlayın ve bankalara o şekilde başvurun.

Kredi aldıktan sonra iptal edebildiğiniz kadar kredi kartını iptal edin. Hayatınızda mümkün olduğunca az kredi kartı tutun. Sıfır kredi kartı ile yaşanmaz ama yapabiliyorsanız kendinize harcama konusunda güvenmiyorsanız kredi kartı kullanmayın.


Yorum Yazmak İstermisiniz?