İşBankası EFT Saatleri

0

Türkiye İş Bankası EFT saatleri ile ilgili bilgiler. İş Bankası EFT saatleri kaçla kaç arasıdır. Kaçtan sonra geç EFT yapılır?

İşBankası EFT Saatleri

İşbankası EFT işlemi demek İş Bankasındaki bir hesabınızdan başka bir bankada ki hesaba para gönderme işlemdir. Eğer ki diğer bankaya göndermiş olduğunuz paranın aynı gün içerisinde geçmesini arzu ediyorsanız eğer İş Bankası geçerli EFT saatleri içerisinde bu işlemi gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde hesabınızda para olma durumu devam ettiği müddetçe EFT işleminiz bir sonraki iş günü gerçekleşir.

İş Bankası EFT Saatleri Kaça Kadardır?

İş Bankasının EFT saatleri 09:00 – 17:00 saatleri arası olarak belirlenmiştir. Bu saatler içerisinde yapmış olduğunuz EFT işlemleri yani İş Bankası hesabınızdan diğer bankalardan birine yaptığınız para transfer işlemi o gün içerisinde gerçekleşecektir. Eğer ki bu saatleri kaçırır iseniz İş Bankası EFT saatlerini kaçırmış olacak ve para transfer işleminiz bir sonraki iş günü gerçekleşecektir. O da hesabınızda banka kartınız ile nakit çekim ya da otomatik ödeme talimatı ile fatura ödeme işlemi olurda hesabınzıda talimatınızdan daha az bir miktarda para kalırsa gerçekleşmeyecektirde.

Yarım gün tatil olan iş günleri de mevcuttur ve bugünlerde de saat 09:00 – 11:45 saatleri arasında İş Bankası EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası EFT leri ne kadar Sürede Karşı Tarafın Hesabına Geçer?

Eğer ki İş Bankası EFT saatleri içerisinde EFT işlemini gerçekleştirdi iseniz ortalama olarak 10 dakika içerisinde karşı banka hesabına paranız geçer. Bazen bu süre 30 dakikaya kadar ulaşabilir.

Eğer ki karşı tarafın hesabına yarım saat içerisinde EFT’niz geçmez ise İş Bankası Müşteri Hizmetleri üzerinden EFT sorgulama yapmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca İş Bankası EFT işlemleri sadece hafta içi günlerde yapılabilir. Resmi tatillerde de EFT işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?