İş Bankası EFT Saatleri

0

İş Bankası EFT saatleri ile ilgili bilgi. İş Bankası EFT işlemi hangi saatler arasında ve en geç saat kaça kadar gerçekleşebilir.

İşBankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT Saatleri : 09:00 – 17:00

Gün içerisinde İş Bankası hesabınızdan farklı bankalarda yer alan hesaplara para göndermek istiyorsanız eğer yukarıda görmüş olduğunuz saatler arasında ve en geç 17:00 ‘den önce EFT işlemini İş Bankası nezdinde gerçekleştirmek zorundasınız. Aksi takdirde EFT saatini kaçırmış olursunuz ve İş Bankası EFT işleminizin bir sonraki iş günü olmasına sebebiyet verirsiniz. Aynı zamanda İş Bankasında ileri tarihli EFT talimatı da verip EFt saatlerinden etkilenme riskinden de kurtulabilirsiniz. Bunun için İş Bankası cep şubesi, internet şubesi ya da telefon bankacılığı hizmetlerinden biri üzerinden ileri tarihli EFt talimatınızı verebilirsiniz.

İş Bankası EFT İŞLEMİ KARŞI HESABA NE ZAMAN GEÇER?

Genellikle EFT işlemleri ortalama olarak 10 dakika içerisinde karşı tarafın hesabına geçmektedir. İş Bankası üzerinden yapacağınız EFT işlemleri de genellikle kısa zamanda geçer. Ancak ola ki EFT işleminiz 1 saat geçmesine rağmen gerçekleşmediyse ve İş Bankası EFT işlemini EFT saatleri içerisinde de gerçekleştirdiğinize de eminseniz hemen İş Bankası Müşteri Hizmetlerini aramanızı ve EFT takip yapmanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle hesabınızı kontrol edin. hesabınızda bir para çıkışı olmuş mu? Karşı tarafın hesabına geçip geçmediğinden de iyice emin olun. Eğer ki bu iki şart gerçekleşiyor ve İş Bankası hesabınızdan yapmış olduğunuz EFT’nin karşı tarafa geçmediğinden emin iseniz hemen İş Bankası Telefon bankacılığı birimini yada şubenizi arayarak sorgulama işlemeni başlatmanız gerekir. Bu pek rastlanmayan bir durum olmakla birlikte sistemsel problemler ya da hesap numaralarında yapılacak bir karışıklık da buna sebebiyet verebilir.

EFT işlemlerinin tamamı Merkez Bankası kontrolünde gerçekleşmektedir.

Yorum Yazmak İstermisiniz?