ING Bank konut kredisi başvurusu

0

Konut kredisindeki faiz oranlarının düşmesi ile birlikte, bir çok banka konut kredisindeki avantajlarını müşterilerine sunmaya devam ediyor. ING Bank’ ta en düşük faiz oranları ile konut kredisi avantajlarını müşterilerine sunuyor. En düşük faiz oranlarından yararlanarak evinizi almak istiyorsanız ING Bank ile % 0,99 ‘ dan başlayan faiz oranları ile kredinizi kullanabilirsiniz. Konut kredisi ile ev almak isteyenler ING Bank konut kredisi başvurusu yapabilir, en cazip koşullarda kredi kullanabilirler. Konut kredisi alarak evini almak isteyenler için ING Bank konut kredisi faiz oranlarından, kredi hesaplamalarından ve kredi başvurusundan bahsedeceğim..

ING Bank konut kredisi başvurusu

En uygun koşullarda kredi imkanları sunan ING Bank, konut kredisi için en düşük faizlerle kredi vermektedir. Kredi ödemelerinizi dileğiniz gibi yaparak, kolaylıkla borcunuzu ödeyebilirsiniz. Aylık sabit geliri olanlar sabit faiz oranlarından yararlanarak her ay eşit ödemelerle kredi kullanabilirler. Ödeme planını kendi oluşturmak isteyenler ise eşit anapara ödemeli kredi ödeme seçeneğinden yararlanabilirler. Kredi taksitlerinin azalmasını ya da çoğalmasını tercih edenler ise ara ödemeli seçeneğini kullanabilirler. ING Bank konut kredisi için 120 aya kadar vade imkanları sağlayarak % 0,99 dan başlayan faiz oranları ile kredi vermektedir. Kredi faiz oranları kullanılan kredi vadesine göre farklılıklar oluşturabilir. Bu durumda ING Bank kredi vadelerine faiz oranları şu şekilde olacaktır;

0 /36 ay arası kredi vadesi için faiz oranı % 0.99,

37/ 60 ay arası kredi vadesi için % 1.04,

61/ 120 ay arası kredi vadesi için ise % 1.12 olarak değişmektedir.

Konut kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu

ING Bank konut kredisi için % 0,99’ dan başlayan faiz oranlarını müşterilerine sunmaktadır. 100.000 TL krediye ihtiyacı olanların ödeme tablosu şöyle şekil alacaktır.

36 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi kullanıldığında % 0,99 faiz oranı ile birlikte aylık ödeme 3.315 TL olacaktır. Eğer kredi vadesi 120 ay olursa 100.000 TL kredi için faiz oranı % 1,14 olacaktır. Aylık ödenecek miktar ise 1.550 TL olacaktır. Bunun dışında 505 TL kredi tahsis ödemesi yapılacaktır. Kredi taksitlerinizi hesaplayarak aylık gelirinize göre en uygun ödeme tablonuzu oluşturabilirsiniz.

Konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Kredi başvurunuzu dilerseniz ING Bank şubelerinden yapabilirsiniz. Şubelerin dışında internet kanalı aracılığı ile kredi başvurunuzu hemen yapmanız mümkün olacaktır. Buraya tıklayarak hemen konut kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığını kullanmak isteyenler 0850 222 0 600 dan, Telefon Bankacılığını arayarak, 7’ yi tuşlamaları yeterli olacaktır. Yapılan başvurular ile birlikte eviniz için ekspertiz incelemeleri yapılacaktır. Böylece alacağınız evin güvenilirliliğini yaşamış olursunuz. Kredi başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için bazı belgele de tamamlamanız istenecektir. Bu belgelerin tamamlanması ile birlikte kredi başvuru işlemleriniz hemen başlatılacaktır.

Konut kredisi için gerekli olan belgeler nelerdir?

  • Kimlik belgesi. (Kimlik belgesinin ön ve arka yüzünün fotokopileri olacaktır.)
  • İkamet belgesi ya da herhangi bir fatura. ( fatura veya ikamet belgesinin son üç aya ait olması gerekecektir.)
  • Alınmak istenen konuta ait tapu fotokopisi,
  • Gelirin belgelenmesi gerekiyor. Bunu için ;
  • Son ayı maaş bordrosu fotokopisi,
  • Maaş yazısı olacak ise firmaya ait imza sirküleri,
  • Emekliler için sosyal güvelik kurumuna ait kimlik belgesi, banka hesap cüzdanı,
  • Serbest meslek çalışanları için son yılın vergi levhası fotokopisi, son yılın hesap durumu (m vergi dairesine onaylatılmış olmalıdır.)
  • Firma ortakları için son yılın imza sirküleri (noter imzalı, vergi levhası fotokopisi, gelir tablosu, ticaret sicil gazetesi
  • Çitçiler için ise çiftçilik belgesi gerekli olacaktır.


Yorum Yazmak İstermisiniz?