ICO Nedir? ICO’lara Neden Yatırım Yapılmalıdır?

0

Biz, kutsanmış bir dijital çağda yaşıyoruz. İlk olarak dijital saatlere sahip olduk sonra da dijital fotoğraflar, dijital TV’ler ve daha nicesi geldi.

Tüm bunlar sayesinde dünya, dijital bir para birimine hazır hale geldi ve Bitcoin doğdu. Kısacası dijital hisse senetlerinin de oyuna dahil olması bir sürpriz değil. ICO ve klasik hisse senetleri arasında iki büyük fark bulunuyor. Bunlardan ilki, firmanın geleceğine ortak olmuyor oluşunuzdur. İkincisi ise bir şekilde blok zinciri ağı ile bağlantılı olmanız gerektiğidir.

ICO Nedir? ICO’lara Neden Yatırım Yapılmalıdır?

Kaynak : unsplah.com

Bir Start-Up Neden ICO’ları tercih ediyor?

ICO görece yeni bir teknoloji ve hisse senedi de daha güvenli bir yatırım olmasına rağmen ICO’nun birçok önemli avantajı bulunuyor.

Yatırımcılara, firmanın ortaklığını vermiyorsunuz. Onlara gelecekteki bir hizmeti satıyorsunuz sadece.

Hisse senetlerini satmak için kapı kapı gezmek gerekebilir fakat ICO’ları dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılara satabilirsiniz.

Advertisement

ICO’lar, bürokratik engellere takılmaz. ICO’lar bağımsız yapıları sayesinde onları çıkaranlara daha iyi bir imkan sunar.

ICO Nedir?

Birçoğumuz, ICO’ların kripto paralarla bir şekilde bağlantılı olduğunu biliyoruz. ICO’lar, biraz Monopoly oynamaya benziyor aslında. Gerçek olmayan şeyleri alıp satıyorsunuz ve birileri kazanırken birileri de kaybediyor. ICO tokenleri, Start-Up’lara yaptığınız yatırımları simgeleyen birer göstergedir. Ne kadar çok para verirseniz, karşılığında o kadar Token alırsınız. Bu tokenler sayesinde firmanın gelecekte sunduğu hizmetlerden yararlanabilir veya bu tokenleri satabilirsiniz. Peki, klasik anlamda bir hisse senedine yatırım yapmak varken neden ICO’lara yatırım yapasınız? İşte burada ICO akıllı sözleşmeleri devreye giriyor.

ICO Akıllı Sözleşmeleri

Start-Up’lar size değerli bir şeyler önermelidir. Eşiniz için beleş bir ağaç veya firmadan yüzde 2 ortaklı payı bunlardan biri olabilir. Her hâlükârda değerli bir şey olması şarttır. İşte bu durumda para, kesinlikle ağaçta büyüyecektir. Akıllı sözleşmeler, ICO’yu çıkaran firma ve yatırımcılar arasında yapılan sözleşmelerdir. ICO akıllı sözleşmelerinde belli başlı şartlar bulunur. Ancak sözleşme şartları yerine getirildikten sonra ödüle hak kazanılır.

ICO’lara Neden Yatırım Yapılmalıdır?

  • ICO’lara yatırım yapan biri, ICO’yu çıkaran firmanın ilerde sağlayacağı faydalardan yararlanabilir.
  • ICO’ların fiyatları çok hızlı bir şekilde artış gösterebilir ve alım satım yolu ile önemli karlar elde edilebilir.


Leave A Reply