HitBTC Nedir? Hong Kong’da Kurulmuş Kripto Para Platformu Hakkında Bilgi

0

Kripto para ticareti için bir başka platform olan HitBTC, 2013 yılında Hong Kong’da kurulmuştur. Merkezi olmayan platformun günlük hacmi yaklaşık olarak 104 bin BTC’dir.

HitBTC Nedir? Hong Kong'da Kurulmuş Kripto Para Platformu Hakkında Bilgi

HitBTC Platformunda para yatırma ücretinin alınmamasının yanı sıra para çekmek için ödenen ücretleri de sabittir. Üstelik, kripto para birimleri ile ticaret yapmak istediğiniz zaman ödemek zorunda olduğunuz komisyon, toplam işlem tutarınızın %0.1’i kadardır.

Biraz da güvenlik konusundan bahsedelim. HitBTC, kullanıcılarının yaptıkları bütün işlemler için iki faktörlü kimlik doğrulaması yaptırır. Kullanıcının isteğine bağlı olarak daha çok güvenlik onayı koyabilmeyi mümkün hale getirir. Ayrıca, dilerse kullanıcı, giriş yaptığı zamanları oldukça ayrıntılı bir şekilde görebiliyor.

Bütün bunların dışında HitBTC; kripto para borsasına yeni giriş yapmış, tecrübesiz kullanıcılar için pek uygun sayılmaz. Karmaşık görünen bir yapısı bulunuyor. Bunun en büyük sebebi ise HitBTC’nin hedef kitlesinin deneyimli ve yüksek miktarlı kullanıcılara olmasıdır. Arayüz ileri düzey kullanıcılar için araçlarla yüklenir, bu yüzden de yeni başlayanlar için uygun değildir. Neyse ki, HitBTC, kendi paranızı yatırmadan önce alışmanıza yardımcı olmak amacıyla bir ticaret platformunun demo sürümünü sunuyor.

Advertisement

HitBTC’nin avantajları; birçok kripto para birimini destekler, doğrulama olmadan (kimlik kontrolü aşamasını geçmeden) çalışmayı mümkün kılar, fiat para biriminde para doldurabilir ya da çekebilirsiniz, yüksek güvenlik sağlar şeklinde sıralayabiliriz.


Leave A Reply