Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

0

Hibe kredisinin nasıl alınacağından önce ilk olarak hibe kredisinin ne olduğunu anlatacak olursak devlet destekli küçük ve orta ölçekli işletmelere sunulan yardım desteğidir diyebiliriz. KOSGEB üzerinden veriliyor olması ve bir takım şartlarının bulunuyor olması ile başlayarak doğru bilinçlendirme yöntemi ile verilen destektir. Hayalini kurduğunuz ve bir türlü hayata geçiremediğiniz ticari alandaki faaliyetleriniz için KOSGEB’e başvuruda bulunarak projenizi vermeniz durumunda destekten faydalanabilirsiniz. Bu yıl ki hibelerde yer alan 50.000 TL hibe, 100.000 TL ise faizsiz kredi desteği olarak bilinmektedir.

Hibe Kredisi Faaliyet Alanları

Baktığımız zaman üretmek ve ortaya bir şeyler getirmek maksadı ile ileriye dönük yapılan yatırımın daha büyük mevkilere gelebilmesini sağlayan ticari alanlarda Hibe Kredisi kullanılabilmektedir. Büyük şehirde bir ev yemekleri de olabilir, üretim dükkânı da olabilir ve kırsal bir kesimlerde hayvancılık imalatı da olabilir diyebilmekteyiz.

Hibe Kredisi Şartları

İlk olarak ekonomiye fayda sağlayacak ilk kez bir iş yeri açacak veya sahip olduğu iş yerini büyütmek maksadı ile yapılan çalışmalara her zaman için destek verildiği görülmektedir. Güzel bir projenin hazırlanmış olması, kendini ispatlayan kaliteye sahip olması ve adımların doğru yönde atılması gerekir. Başlama aşaması için devlet destekli olan KOSGEB için başvuru yaptırmak ve adım adım istenilen programa sadık kalmaktır. Devamında ise istediğiniz ve beklediğiniz Hibe Kredi tarafınıza verilecektir.

Yorum Yazmak İstermisiniz?