Findeks Platformu Ücretli Mi?

0

Findeks platformunun ücretli olup olmadığı çok sorulan sorulardan biridir. Findeks platformu hakkında bilgisi olmayan kişiler bu platformun ücretli olup olmadığı hakkında bilgi almak istemektedirler.

Findeks platformu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulan bir platformdur. Bu platformun oluşturulma amacı, vatandaşın kendi kredi notunu sorgulamasını ve öğrenmesini sağlamak ayrıca finans dünyasındaki yerini takip etmek ve kontrol etmek isteyen kişilerin ihtiyaç duydukları hizmeti almalarını sağlamaktır. Kredi Kayıt Bürosu (KKB), ülkedeki tüm vatandaşların kredi notlarını saklayan yegane kurumdur. Bu açıdan çok önemlidir.

Findeks platformunda yapabileceğiniz pek çok işlem ve alabileceğiniz pek çok hizmet vardır. Ancak öncelikle bu platforma üye olmak ve bu platformda bulunmak konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Findeks platformuna üye olduğunuzda sizden ücret alınmaz. Yani platforma üye olmak ücretsizdir. Daha sonra Findeks platformunda yapacağınız işlemlerden ücret alınır. Alınacak ücret ise yaptığınız işleme göre değişmektedir. Yani platformda ödeyeceğiniz ücret sizin burada almak istediğiniz hizmete bağlıdır.

Findeks platformuna üye olmak ve burada kredi notu sorgulaması yapmak oldukça kolaydır. Bunun için T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmeniz yeterlidir. Bu bilgilerinizi girdikten sonra sistem sizden nüfus cüzdanı bilgilerinizi isteyecektir. Nüfus cüzdanınızda yer alan bilgiler, sistemin sizin siz olduğunuzdan emin olması için gereklidir. Bu bilgileri girdikten sonra sistem, Findeks platformuna giriş yaptığınızda size sorulacak ve güvenliği sağlamak için gerekli olan bir resim seçmenizi isteyecektir. Bu resme güvenlik resmi adı verilmektedir. Bir kere seçeceğiniz ve bir daha unutmamanız gereken bir güvenlik resmi seçtikten sonra Findeks platformunda istediğini sorgulama işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz.

Findeks platformu son derece güvenli bir platformdur. Bu platform verdiğiniz bilgileri üst düzey güvenlik sistemleriyle saklar. Bu nedenle sisteme güvenebilirsiniz. Findeks platformuna giriş yaptığınız zaman sistem sizin cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderecektir. Bu da sisteme başka birinin sizin bilgilerinizi kullanarak girmesini engeller. Sistem size ayrıca her girişinizde seçtiğiniz güvenlik resmini gösterir. Bu güvenlik resmi, sisteme sizin yerinize başkasının girmesini önlemesi açısından çok önemlidir.

Findeks platformuna üye olmak yazımızdan da anlayacağınız gibi ücretli değildir. Ancak platforma girdikten sonra yapacağınız işlemler ücretlidir. Findeks kredi notu sorgulama işlem ücreti 4,72 TL’dir. Bu ücreti sorgulama yapmak için sisteme ödersiniz. Banka hesap kartınızla ya da kredi kartınızla ödeme yapmanız mümkündür. Findeks platformunda risk raporunuzu ya da notlu risk raporunuzu alabilirsiniz.

Ancak her işleme ve her sorgulamaya ayrı ayrı ücret ödemek çok yüksek tutarla ödemeyi gerektirdiği için Findeks size üyelik paketleri oluşturmuştur. Bu Findeks üyelik paketlerinden size uygun olan birini seçerek işlemlerinizi çok ucuza getirebilirsiniz. Findeks üyelik paketlerinde hem daha çok hizmet vardır hem de paketler daha ucuzdur. Bu paketleri yıllık olarak alıp ücretlerini ay ay ödemeniz mümkündür.

Yorum Yazmak İstermisiniz?