Fetch.AI (FET) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Fetch.AI, yapay zeka teknolojisini ve blockchain’i bir araya getirerek birbirinden farklı endüstriyel sektörler için merkezi olmayan çözümler oluşturuyor.

Fetch.AI (FET) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

Bu sektörlere örnek olarak; ulaşım, tedarik zinciri ve enerji dağıtımını verebiliriz. Temelde; dijital veri, donanım, hizmet, altyapı ve bunun gibi birçok probleme çözüm yaratmak amacıyla çalışan kişiler tarafından yönetiliyor.

Fetch.AI, düşük fiyatlar karşılığında yüksek kaliteli çözümler üretmek için kendine has bir akıllı muhasebe teknolojisi kullanıyor. Birçok alanda kullanılabilen Fetch.AI ve akıllı muhasebe sistemine birkaç örnek verelim. Mesela, bir araç üreticisi bu sistemi kullanarak aracın tüketmiş olduğu akaryakıt ve hızı arasında bağ kurup müşterilerin, maksimum fayda ile araçlarını kullanmalarını sağlıyor. Ayrıca, araçların değişik hava koşullarına karşı uyum sağlamaları için veriler topluyor.

Bu veriler de; şehrin trafik merkezlerine, trafik ışıklarına vs. iletilerek araba için en sağlıklı rota oluşturuluyor. Başka bir kullanım alanı ise evler. Fetch.AI, evde bulunan bütün teknolojik aletlerle iletişim kurabiliyor. Sizin için, kahve içip evden çıkmanızın ardından otobüse yetişmeniz gereken saati dahi planlayabiliyor. Evinizin elektrik sistemine bağlanıyor ve siz evi hangi sıcaklıkta istiyorsanız o sıcaklıkta, minimum maliyette yapıyor. Diğer bir özelliği ise, süper ajan sistemi.

Advertisement

Birbirlerinden ayrı ayrı hareket edebilen ajanların aynı zamanda birbirleri ile bağlantı oluşturarak süper ajanları oluşturması. Bu ajanlar, gerekli olan bilgiyi en hızlı şekilde ve detaylı olarak almak üzerine programlanmışlardır. Fetch.ai projesinde, öğrendiklerini uygulama ve yeni sistemler üretme vb. sistemleri görüyoruz. Bu sistemler de yapay zekanın en önemli özellikleri arasında yer alır.

Fetch Tokeni

Kaç tane Fetch tokeni satılacak diye soracak olursanız, Binance’de yaklaşık olarak 69.204.152 FET tokeni satışa sunulacak. Fetch tokeninin toplam arzı ise 1,152,997,575 FET.

Fetch.AI Projesinin Geleceği

Fetch.AI ekibi, data aktarımı için Fetch akıllı cüzdanını Fetch tokeni ile bütünleştirmeyi planlıyor. Fetch.ai projesi, 2019 yılının Eylül- Ekim aylarında bildiğiniz gibi Ethereum tabanlı olan ERC20 sisteminden yararlanarak kendi altyapısı ile bir testnet başlatacak. Bu prosedür başarıya ulaşırsa 2019’un sonunda mainnet çalışmaları son bulacak.


Leave A Reply