Exodus Wallet Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Exodus, Daniel Castagnoli ve JP Richardson tarafından geliştirilen ilk çoklu kripto para cüzdanıdır. Bilgisayarınıza kuracağınız bu cüzdan ile BTC, LTC, Dash, DOGE ve ETH kullanılabilir ve kolayca işlem yapabilirsiniz.

Exodus uygulaması ile bütün bilgileriniz ve özel anahtarınız yalnızca sizin bilgisayarınızda depolanır. Merkezi herhangi bir sunucuda saklanmadığı için cüzdanınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Exodus Wallet Logo

Kaynak : exodus.io

Cüzdan içerisinde yer alan Portföy kısmından kripto paralarınızın hepsinin değerini USD cinsinden anında görebilirsiniz. Ayrıca kolay bir şekilde kripto paralarınızın takibini yapabilirsiniz.

Cüzdan, oldukça basit ve kullanışlı bir ara yüze sahiptir. Bu sebeple kripto para piyasasına yeni giriş yapan birinden profesyonel kullanıcılara kadar her gruba hitap edebiliyor.

Exodus’u diğer cüzdanlardan ayıran en önemli özelliği cüzdan içerisinde diğer kripto para birimleri ile takasa izin vermesidir. Takas yapabilmek için yapmanız gereken tek şey ilgili alana sayıları girmek. Geri kalan bütün detayları cüzdan kendisi otomatik olarak gerçekleştirmekte. Shapeshift desteği ile bu özellik cüzdana gömülü bir şekilde geliyor. Daha sonrasında adresi ve miktarı girerek gönderme işlemi yapılabilir. Alma işlemi sırasında ekranda adres bilginiz ve adresin QR kod şekli gösteriliyor.

Advertisement

Çıkış cüzdanı, gerekli tüm araçları tek bir yerde sağlar ve birden fazla kripto para birimini (yaklaşık 100 jeton) destekler, bu nedenle birçok cüzdan kullanmaya ve her biri için büyük bir özel anahtar veya tohum ifadesi veri tabanına depolamaya gerek yoktur.

Exodus Wallet

Kaynak : exodus.io

Masaüstü USDT cüzdanı olduğundan, Depozito / para çekme ücreti yoktur – Exodus sadece madencilik işlemlerini ücretlendirir.

Exodus’un Avantajları; kayıt gerekli değildir, kişilik doğrulaması yoktur, özel anahtarlar yalnızca kullanıcının bilgisayarında depolanır, 7/24 müşteri desteği sağlanır ve yaklaşık olarak 100 kripto para birimi desteklenmektedir.


Leave A Reply