Enjin (EJN) Nedir? Enjin Coin Özellikleri Nelerdir? Kripto Para Rehberi

0

Kıslatması EJN olan bir kripto sanal para birimi olan Enjin Coin hakkında genel bilgiler. Kimler alır ne gibi özellikleri vardır? Güvenli midir?

Enjin (EJN)

Kaynak : enjin.io

Enjin sanal ürünlerin satın alınabilmesi için yaratılan bir kripto para birimi olan Enjin Coin, 18.7 milyon kayıtlı oyuncusu ile en büyük oyun topluluğu platformudur. Geliştiricilerin en büyük hedefi, Enjin Coin’i oyun sektöründe bulunan en kullanışlı kripto para yapmak. Ayrıca, platformu kullanan kullanıcıların oyunlarına ve topluluklarına entegre edebilecekleri bir yazılım geliştirme paketi de bulunuyor.

Peki Enjin Coin’i amacı nedir? Enjin platformu; kullanıcılara, sanal ürünlerin uygulanması ve yönetilmesi için oluşturulan araçları ve kişilerin çok sayıda sanal oyun ekosisteminin oluşturabilmeyi sağlayan araçları sunuyor. Ethereum ağında yerleşik bir ERC20 tokeni olan Enjin Coin, blockchain teknolojisi ile oyun dünyasını bir araya getirerek sanal ürünlerin alım ve satımlarında yaşanan dolandırıcılığı azaltmayı amaç edinmiştir. Üstelik; proje, akıllı sözleşme yeteneklerine de sahiptir.

Enjin (EJN)

Kaynak : enjin.io

Ethereum Lightning Network’ün Raiden Ağı’nı denemesini yapan ilk projelerin arasında yer alan Enjin’in nasıl çalıştığına bir göz atalım. Yazının başında da söz ettiğimiz gibi; ENJ, oyun dünyasına sanal ürün yaratma ayrıca satma işlemlerini yönetebilmeyi sağlıyor. Platformun kullanıcıları, Enjin sayesinde kendi topluluklarına özgü para birimi yaratabiliyor. Ayrıca, Enjin ile bloklar ve bir takım özellikler özelleştirilebilirke yaratılan paraya blockchain’in bütün faydaları sağlanır. Her zaman ve her koşulda sanal ürünlerinizi Enjin Coin ile takas edebilirsiniz.

ENJ Coin, merkezi olmayan bir ödeme ağına sahiptir. Bu ödeme ağı, her işlem için az miktarda bir ethereum komisyonu alır. Enjin coin, kullanıcılara otomatik ödeme yöntemleri yaratabilmeyi sağlar. Bu sayede otomatik olarak herhangi bir web sitesine ya da oyuna ENJ coin ile ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Advertisement
Enjin (EJN)

Kaynak : enjin.io

Biraz da Enjin akıllı cüzdanınından bahsedelim. Enjin akıllı cüzdanı, her platformun sanal ürünlerini desteklemesinin yanı sıra kişinin ethereum adresine senkronize çalışır. Enjin cüzdanı, oyun dışında da kripto paralarınızı aktarır.


Leave A Reply