En İyi 5 Bitcoin Tahmini – Uzmanların Detay Analizlerinin Sonucu

0

2020’nin başlarında, bir çok finansçı, ekonomist ve ekonomiye meraklı olan kişiler Bitcoin’in (BTC) 2020 Aralık ayında 20.000 USD fiyatına ulaşacağını tahmin etmişlerdi.

En İyi 5 Bitcoin Tahmini - Uzmanların Detay Analizlerinin Sonucu

Kaynak : Pixabay.com

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı bu rakama ulaşacak ve tüm zamanların en yüksek rekorunu yani 20.089 USD’yi kırması bekleniyor. (17 Aralık 2017). Ancak tahmin savaşı zamanla devam ediyor, bazı uzmanlar Bitcoin’in 2021 yılında yükseliş eğilimini izleyeceğine ve 100.000 USD’ye ulaşacağına inanıyor. Bu nedenle, 3.5k USD gibi en düşük fiyata bitcoin getiren kişiler, bir yıldan kısa bir sürede neredeyse% 500 yatırım getirisi talep ettiler.

En İyi 5 Bitcoin Tahminleri

Son zamanlarda, analistler tarafından Bitcoin fiyatlarındaki tırmanışı kıran direncin ardından yapılan bazı gerçekten cesur tahminler. En çok aranan ve trend olan tahminlerden birkaçını listeledik.

  1. CITI bankası genel müdürü Bitcoin’in Aralık 2021’de 318 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor
  2. Bloomberg Intelligence, Bitcoin’in 2025 yılında 100.000 dolar değerinde olabileceğine inanıyor.
  3. JP Morgan Amerikan bankası, fiyatların 2020’nin kaydedilen en yüksek fiyatından 4 katına çıkabileceği Bitcoin hakkında yükseliş tahmininde bulunuyor.
  4. Stock to Flow, Bitcoin’in önümüzdeki 4 yıl içinde, yani bir sonraki yarılanma olayından sonra 288.000 $ ‘a ulaşmasını bekliyor.
  5. Real Vision Group CEO’su Raoul Pal, Bitcoin’in 2025’ten önce 1 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Bu potansiyel fiyat seçici olabilir ama bu tahmin gerçek olacak mı? Bitcoin, merkezi olmayan ağdan başladığı ve şimdi merkezi olmayan finansmana ulaştığı için para biriminin dijitalleşmesinde büyük rol oynuyor. 2020’de blockchain teknolojisi yükseltilmeye devam ediyor ve “n” sayıda DeFi projesi ile yenilik yaptı. Ancak, Pazar Kapitalizasyonu açısından hiç kimsenin Bitcoin pozisyonunu alamayacağını biliyoruz.

En İyi 5 Bitcoin Tahmini - Uzmanların Detay Analizlerinin Sonucu

Kaynak : Pixabay.com

Çünkü Bitcoin’in Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş ilk dijital para projesi olduğu gerçeğini kimse inkar edemez. Dolayısıyla, Binance, Coinbase ve diğer en iyi kripto alım satım platformlarının verileri üzerinde yapılan analize göre, 2020’nin sonlarında trafikte ve kullanıcı sayısında önemli bir artış var. Kullanıcılar artık bitcoin ve diğer altcoin satın almaya daha fazla ilgi gösteriyor. Boğa koşusu, yatırımcı ve kullanıcılarda yaşanan tüm bu ani büyümenin etkisi olabilir.

Advertisement

JP Morgan, kendi kripto para birimini piyasaya sürdükten sonra Bitcoin’e inanmaya başladıktan sonra bu yükselişin arkasında da olabilir. Başlangıçta, dolandırıcılık veya dolandırıcılık olarak adlandırarak bitcoin hakkında bazı olumsuz yorumlar yaptılar. Tıpkı Bitcoin sayfasını listeden çıkaran Wikipedia gibi. Şu anda, Bitcoin’i bir aldatmaca olarak adlandıran kişiler veya Kuruluşlar, daha iyi ödeme / işlem yöntemi olarak bitcoin’e yatırım yapmaya ve kabul etmeye başladı. 2020’de Bitcoin ve diğer blockchain ağlarını geliştirdi ve daha az sayıda hack ve güvenlik sorunu görebiliyoruz.

En İyi 5 Bitcoin Tahmini - Uzmanların Detay Analizlerinin Sonucu

Kaynak : Pixabay.com

Ethereum ayrıca 2.0 sürümüyle daha yüksek sayıda işlem gerçekleştirmek için ağını yükseltiyor. DeFi’nin yükselişi halihazırda blockchain endüstrisini yutturdu çünkü sabit coinleri ve diğer dalgalanan coin’leri stake ederek en yüksek ilgiyi sağlamaya başladılar. Dolayısıyla, 2020’nin sonundan önce harika bir performans sergileyen DeFi projeleri, Bitcoin’in daha fazla pazar hacmi kazanmasına da yardımcı oluyor.


Leave A Reply