Elecktroneum (ETN) Nedir? Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

0

Hedefi akıllı telefon kullanıcıları olan Electroneum, kitlesel benimseme kazanmak amacıyla kendine ait bir blockchain geliştiren kripto para birimidir.

Her akıllı telefon sahibi kişinin oldukça kolay bir şekilde kullanabileceği bir uygulama olan Electroneum, kullanıcılara mobil madencilik platformu da sunuyor.

Elecktroneum (ETN)

Kaynak : electroneum.com

Geliştiriciler, blockchaini ve kripto para birimlerini bir mobil kullanıcının da basit bir biçimde erişebileceği duruma getirip aktif olarak kullanabilmek için hızlı bir büyümeyi hedefliyor.

Yapılan açıklamalara göre; platform, %51 saldırılarından etkilenmiyor. Elbette bu durumda da Electroneum, piyasadaki en güvenilir blockchainler arasında yer alıyor. Ayrıca; Electroneum, sivil toplum kuruluşları tarafından yönetiliyor. Sivil toplum kuruluşları tarafından yönetilen tek kripto para birimi olma özelliği taşıyor.

Üstelik, Platformda gerçekleşen birçok işleme karşın Electroneum’un tükettiği günlük enerji sadece bir ampül kadar. Bu özelliği ile Electroneum, kullanıcıları ve dünya ekonomisi için oldukça olumlu ve önemli.

Advertisement

Şirket, kullanıcılarına Electroneum.M1 adlı akıllı telefonları da sadece 80 dolara sunuyor. Gelişmekte olan yerlerdeki insanlar için tasarlanmış uygun fiyatlı Android bir telefon olarak tanımlanan Electroneum.M1, Cloud Mining uygulamasıyla beraber kullanıcıya ulaşıyor.

Nasıl Çalışır?

Sivil Toplum Kuruluşları tarafından yönetilen tek kripto para birimi olan Electroneum’un nodelarını da sivil toplum kuruluşları yönetiyor ve blockchaini koruyor. Bunun karşılığında ise blok ödülleri kazanıyorlar. Bu yeni protokol, Proof of Responsibility (PoR) olarak adlandırılıyor.

Elecktroneum (ETN)

Kaynak : electroneum.com

Sivil Toplum Kuruluşları, ETN blok ödüllerini; girişimleri geliştirmek, ailelerin yoksulluk zincirlerini kırmalarına ve daha zengin bir gelecek inşa etmelerine yardımcı olmak için kullanıyor. Bunların dışında, Electroneum mobil uygulama üzerinden bütün işlemler gerçekleştirilebiliyor. Bu işlemlere örnek verecek olursak; uygulamaya uyumlu olan basit bir QR Kodu ile anında ETN işlemi gerçekleştirme, 20’i aşkın dil desteği, ETN’nin Dolar, Euro, Rand ve daha birçok para birimi bazında değerini hızlı bir şekilde kontrol edebilme ve ayrıca, ETN’leri telefonunuzda kolaylıkla saklama şeklinde sıralayabiliriz. Üstelik, referans programı ile referans oldukları her kullanıcı için sahip oldukları ETN miktarının %5’i kadar ek bonus kazanabilirsiniz.

Birçok borsada listelenen Elecktroneum’u dilediğiniz bir kripto para borsasından ulaşabilirsiniz.


Leave A Reply