Devlet Destekli Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi

0

Ülkemizde hükümet tarafından desteklenen birçok uygulama bulunmaktadır ve kırsal alanlarda yaşayan vatandaşlarımıza ek gelir sağlamak için tarım ve hayvancılık faaliyetleri için gerekli hizmetler verilmektedir. Verilen destek noktasında hayvancılık sektörüne yatırım yapmak isteyen vatandaşlara devlet destekli süt sığırcılığı kredisi sağlanmaktadır. Bu kredi desteğinin amacı; Ülkemizde hayvancılığın coğrafi konumu ön plana çıkmak, vatandaşlarımızın küçük sığırlardan elde edilen süt ürünlerinin kullanımı gibi gelirlerdir.

Koyun ve keçi bitkileri için bir ciro ile destek çoğunlukla koyun yetiştiriciliği tarafından sunulmaktadır.

Devlet destekli küçükbaş hayvancılık kredisi nasıl kullanılır? Devlet, cevabı ve krediyi kullanmak isteyenlere herhangi bir kısıtlama getirmez. Özellikle kırsal alanlarda faaliyet yapmak isteyen herkes için kredi desteği sağlanmaktadır. Koyun yetiştiriciliğini isteyen vatandaşlarımız ile şirket sahipleri en az 50 kafa almalısınız. Ayrıca, Kilis, Şam, Ankara, Saanen ve Hairpin gibi hayvan yetiştirmek isteyenler en az 25 başkan almalı. Bu kredi desteği, henüz yeni başlayan bireysel müşterilere veya bu alanda faaliyet gösteren firmalara ve işletme sahiplerine verilir. Kredinin kullanımı için Devlet desteği T.C. Ziraat Bankası aracılığıyla ödemeleri yapılmaktadır. Vatandaşların banka şubeleri aracılığıyla küçük ölçekli süt çiftçiliği kredileri talep etmeleri gerekmektedir.

Devlet destekli hayvancılıkla uğraşan krediyle ilgili olarak banka sadece hayvancığı değil barınak yapımı ve onarımı, sağım üniteleri ve soğutma tankları, yem hazırlama ünitesi, çayır biçme makinesi, silaj ve balyalama makinesi satın alma ve diğer işletme giderleri gibi hizmet desteği de sunmaktadır . Her yatırım ürünü için devlet desteği de destekleniyor. Küçük ölçekli süt hayvancılığı için yapılan bu yatırımların kırsal alanlardaki vatandaşlarımız tarafından desteklendiği açıktır. Bu alanda faaliyet yapmak isteyen şirketler ve işletme sahipleri, her tür süt sığırcılığı kredisinden de yararlanabilir.

Yorum Yazmak İstermisiniz?