Denizbank Hesap İşletim Ücretleri Ne Kadar?

0

Her ne kadar bankaların sadece faiz gelirleri olduğunu düşünsekte; bunun dışında hesap işletim ücreti, aidat ücreti, hizmet bedeli, dosya masrafı, vs. gibi daha birçok gelir kalemi vardır. Üstelik bu kalemlerden elde ettikleri gelirler ise oldukça yüksek meblağdadır. Çünkü bu kalemlerin miktarları küçük olmasına rağmen tüm müşterilerden tahsil edildiği için sürümden çok kazanmaktadırlar. Bugünkü yazımızda Denizbank ile ilgili kısaca bilgi paylaşımında bulunduktan sonra bu gelir kalemlerinden birisi olan Denizbank hesap işletim ücretleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

            Denizbank; 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde denizcilik sektörünün canlandırılması ve faaliyetlerinin geliştirilmesi adına bu sektörde faaliyet gösteren ticaret erbâblarının nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 1951 yılında devlet tarafından kurulmuştur. Kurulduğunda adı Denizcilik Bankası ‘dır. 1992 yılında Emlak Bankası ile birleştirilen Denizcilik Bankası; 1997 yılında Denizbank adı ile tekrar lisans almış ve satışa çıkarılmıştır. 70 milyon dolara da Zorlu Holdingce satın alınmıştır. 2012 yılına kadar yaklaşık 15 yıllık bir süre sonra da Zorlu Holding Denizbank ‘ın % 99,85 hissesini Sberbank of Russia adlı bankaya satmıştır. Bu banka Rusya ‘nın en büyük ve en güçlü bankasıdır.

Denizbank ile ilgili genel bilgileri paylaştıktan sonra hemen Denizbank hesap işletim ücretleri hakkında da sizleri bilgilendirelim. Yıllık olarak 138,96 TL tahsil edilmektedir. Ancak bu aylık taksitlere bölünmüştür. Yani 12 ay boyunca her ay hesap işletim ücreti tahsil edilmektedir. Aylık olarak hesapladığımızda ise hesap işletim ücreti kesintisi 11,58 TL olmaktadır.

Hesap işletim ücreti konusunda biz müşteriler her ne kadar rahatsız olsak ta; maalesef bankalarla mecburen çalışıyoruz. Ancak şunu da hatırlatalım ki hesap işletim ücretinin iadesini isteyebilirsiniz. Çünkü bazı durumlarda (öğrenci hesapları, maaş müşterileri, yüklü para bulunan hesaplar, vs. ) bankalar müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır. Bu konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgiyi Denizbank müşteri hizmetleri numarası olan  0 850 222 0 800 nolu telefonu arayıp ya da Denizbank şubelerine başvuruda bulunarak alabilirsiniz. Bilmeyenler için Denizbank şubeleri çalışma saatleri saat 09:00 – 12:30 ve 13:30 – 17:00 arasındadır.


Yorum Yazmak İstermisiniz?