Chainlink (LINK) Nedir? Kriptopara Chainlink (LINK) Hakkında Bilgi

0

Başlangıçta SmartContract olarak adlandırılan Chainlink, blockchain ağları ve ödeme servisleri gibi altyapılar arası bir köprü vazifesi görmesi amaçlanan merkezi olmayan bir blockchain projesidir.

Chainlink (LINK) Coin Fiyat Tahmini 2021, 2022, 2025, 2030

Kaynak : chain.link

Önceki yıllarda oluşturulmuş olan LINK tokenleri 2017 yılında yapılan bir ICO ile kullanıcılara tanıtıldı. Chainlink, akıllı sözleşmelerde yaşanan birkaç temel problemi de çözüyor.

Nasıl çalıştığından bahsedelim. Ethereum 2015 yılında akıllı sözleşmeleri kullanıcılara tanıtarak blockchaini yalnızca finansal işlemlerin kaydedildiği bir ağ olma durumunu değiştirdi. Bu sayede blockchain teknolojisinin kullanım alanı bir hayli arttı. Fakat bir akıllı sözleşme sadece bulunduğu blockchainin üzerinde yer alan verileri yönetebiliyordu. Bu problem için Chainlink, zincir dışı uygulamalarda, veri havuzlarında ve bunlara benzer başka kaynaklarda bulunan verilerin sürece dahil edilmesine olanak sağlıyor.

Merkezi olmayan bir uzman ağı olarak hizmet veren Chainlink, gerçek dünyada bulunan verileri alıp blockchaine entegre ediyor. Üstelik, entegre edilen bu verilerin de akıllı sözleşmelerde kullanılmasına olanak sağlıyor. Şu an Ethereum blockchaini üzerinde yer alan Chainlink, başka Ethereum dApplerine bağlantı desteği sunuyor. Projenin temel amacı birlikte çalışılabilirlik olduğu için yakın zamanda daha çok blockchaini destekleyecek.

Chainlink (LINK) Coin Fiyat Tahmini 2021, 2022, 2025, 2030

Kaynak : chain.link

Toplam arzı 1.000.000.000 adet ile sınırlandırılmış olan LINK, yaklaşık olarak 12 dolar değerinde. 2017 yılında gerçekleşen ICO ile piyasaya sürülen LINK tokenlerini şu anda birçok kripto para borsasından kolayca temin edebilirsiniz.

Advertisement

Leave A Reply