BitShares Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

1

2014 yılında Don Larimer tarafından tasarlanmış olan BitShares, kullanıcılarına kripto-varlık özelliği sunan, merkezi olmayan ve sunduğu diğer imkanlarla da ikinci nesil kripto paralar arasında ön plana çıkmış bir platformdur.

BitShares’in çok çeşitli kripto para dünyasında ön plana çıkmasının nedenlerini sizlerle paylaşmak istedik. Bunların başında BitShares’in ölçeklendirme problemini ortadan kaldırması gelmektedir. Dahası BitShares saniyede 10.000 işlem yapma kapasitesine sahiptir. Bu anlamda çözüm odaklı ve geniş kapasiteli bir platform olan BitShares’in kullanmış olduğu algoritma da önem arz etmektedir.

Bitshares

Kaynak : bitshares.org

BitShares, Proof of Steak algoritmasını yani varlık ispatı algoritmasını kullanmaktadır BitShares kullanmış olduğu bu algoritma ile de kendi Blockchain’ini farklı uygulamaların kullanmasına izin verebilir. Bu durum Bitshares’in uzun vadede yararına olan bir durumdur. Aynı zamanda bu algoritma ile çalışmanın oldukça kolay olduğu bilinmektedir.

BitShares teknolojisinin en önemli ayrıcalıklarından bir tanesi de BitShares teknolojisinin merkezi olmayan borsalar için de kullanılabilir olmasıdır. Bu borsalarda kripto para alım ve satım işlemleri oldukça kolay olmasının yanında işlem ücretleri de oldukça düşüktür. Üstelik burada kullanıcılar paraları üzerinde tam kontrole sahiptir ve platformun kendisi de saldırılara karşı oldukça dayanıklıdır.

BitShares’in ayırt edici özelliklerinin altını çizdiğimiz makalemizi bitirmeden önce Bitshares’i diğer kripto paralardan ayıran bir diğer özelliğin de hız olduğunu belirtmekte fayda var. Bitshares’de sadece 3saniye olan blok doğrulanma süresi Bitcoin’de 10 dakika, Nxt’te 1 dakikadır. Dolayısıyla, BitShares’in hız ve kapasitesi de merkezi olmayan bir sisteme göre oldukça güçlüdür.

Advertisement
Bitshares Logo

Kaynak : bitshares.org

Bu güçlü altyapıya sahip coini sizlerde değerlendirip yatırım yapmak isterseniz birçok yurt dışı borsasından kolayca satın alıp yatırımlarınız güçlendirebilirsiniz.


1 Yorum

Leave A Reply