Bitcoin ve Altcoin Transferlerinde Komisyon Oranları Nelerdir?

0

Kimse işlem yaparken komisyon ödemeyi sevmez değil mi? İşte bu nedenle kripto para sektörüne giriş yapmak isteyen yatırımcılar için düşük komisyon oranları en önemli faktör oluyor.

Hangi banka ile çalışırsanız çalışın, sizden belli bir miktar komisyon alacaklardır. Kripto paralarda da aynı durum geçerlidir fakat komisyonlar daha düşüktür. Gelin en düşük komisyon oranlarına sahip kripto para borsalarını bir inceleyelim.

Bitcoin ve Altcoin Transferlerinde Komisyon Oranları Nelerdir?

Kaynak : Pixabay.com

CoinbasePro

CoinbasePro; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’e odaklandığı için komisyon oranları yüzde 0,025 ve 0 arasında değişmektedir. CoinbasePro’nun en büyük avantajı, Coinbase ile bağlantılı olması ve birçok kripto para ile takas yapılabilmesi özelliğidir. CoinbasePro ile çok düşük komisyon oranları kullanarak işlem yapabilirsiniz.

BitMex

BitMex’in popülerliği son zamanlarda çok hızlı bir şekilde artıyor. Bitmex, yatırımcılardan sadece yüzde 0,25 komisyon alıyor fakat Bitmex’in bu kadar popüler olmasının sebebi 100x kaldıraç oranıdır. CoinbasePro’da olduğu gibi BitMex ile de güvenli bir şekilde alım satım yapabilirsiniz.

Binance

Binance, dünya çapında popüler olan kripto para borsaları arasında ilk sırada yer alıyor ve komisyon oranları da çok düşük seviyelerdedir. Binance, alım satım işlemlerinden sadece yüzde 0,1 komisyon alıyor. Eğer alım satım yaparken Binance Coin’i kullanırsanız, bu komisyon oranı daha da düşüyor. Şu an dünya çapında birçok kişi bu borsayı kullanıyor.

Advertisement
Kripto Paralar

Kaynak : pixabay.com

Square Cash App

Tıpkı diğer büyük oyuncular gibi Square markası da kripto sektörüne elini atmış durumdadır. Square, sonunda yüzde 0 komisyon oranı ile Bitcoin alım satımı yapma imkanını android ve IOS uygulaması ile kullanıcılarına sunmuş durumdadır. Square Cash App ile cep telefonunuzdan kolaylıkla Bitcoin alım satımı yapabilirsiniz.

CEX.IO

İngiliz, CEX.IO kripto para borsası bu listeye girmeyi başarıyor çünkü diğer borsalar yüzde 0,25 komisyon alırken CEX.IO sadece yüzde 0.20 komisyon alıyor. CEX.IO, düzgün bir kullanıcı arayüzü ve dünyadaki en uzun süredir çalışan kripto para borsalarından biri olmasıyla listede olmayı hak ediyor. Ayrıca TL, dolar ve Euro gibi para birimleri ile CEX.IO’dan kripto para alımı yapabiliyorsunuz. Cex.io son dönemde ülkemizde de oldukça popüler lan bir kripto para borsasıdır. Özellikle kredi kartı ile bitcoin alım satımı yapılabilen borsanın işlem hacmi de giderek artmaya devam etmektedir.


Leave A Reply