Bitcoin Ticaret Botu Nedir? Gerçekten İşe Yarıyor mu?

0

Hisse senedi borsalarının aksine kripto para piyasaları, herhangi bir tatilden etkilenmemektedir 7 gün 24 saat, bayram seyran hep açıktır. Bu durum, alım satım yapanlar ve yatırımcılar için oldukça stresli bir durum olabiliyor.

Bitcoin Ticaret Botu Nedir? Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Kaynak : pixabay.com

Çünkü kullanıcılar kendileri tatilde oldukları dönemde piyasaları takip etmekte zorlanabiliyorlar. Kripto para piyasalarına yatırım yapanlar, sabah uyandıklarında bol miktarda kazanç veya kayıpla karşılaşmaktadır. Bu durum onlar için gayet doğal bir durum haline gelmiştir. Kripto para piyasalarındaki bu değişkenlik nedeniyle ticaret botları, popülerlik kazanmaya başladı. Ticaret botları sayesinde istenilen kripto paralar en uygun fiyattan alınıp satılabilmektedir. Yatırım yapan kişi uyurken ticaret botları asla uyumamaktadır. Öte yandan düzgünce ayarlanmış ticaret botları, yatırımcılara göre daha etkili ve daha hızlı alım satım yapabilmektedir.

Kripto Para Ticaret Botları

Kripto paraların bu kadar popülerlik kazanması, kripto para ticaret botlarının sayısında önemli bir artışa neden oldu. Kripto para ticaret botlarının açık kaynak kodlu ücretsiz yazılımlardan tutun da lisanslı yazılımlara kadar birçok farklı çeşidi bulunuyor fakat hangilerinin gerçekten işe yaradığı ve hangilerinin vakit kaybından ibaret olduğunu kestirmek çok güçtür. Bu makale, kripto para botlarının gerçekte ne işe yaradığını ve nasıl işlediği ile ilgili bilgi verecektir.

Ticaret Botu Nedir?

Temelde bir ticaret botu, kullanıcının yerine alım satım yapan yazılımlardan ibarettir. Bu yazılımlar, alım ve satım yapmak için en uygun zamanı ve en uygun fiyatı bekleyerek alım satım işlemini gerçekleşmektedir. Ticaret botları, piyasa fiyatlarını takip eder ve önceden belirlenmiş belli başlı kurallara göre karar verir. Ticaret botları genel olarak ticaret hacmi, fiyat, alım satım emri ve zaman gibi piyasa ile ilgili değişkenleri analiz eder. Ticaret botlarını kendi zevkleriniz ve tercihleriniz için de ayarlayabilirsiniz.

Bitcoin Ticaret Botu Nedir? Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Kaynak : pixabay.com

Ticaret Botları İşe Yarıyor mu?

Ticaret botları, piyasalardaki gelişmelere tepki vererek çalışır. Ticaret botları, alım satım yapabilmek için gerekli olan verileri kripto para borsalarından çekerler fakat kripto para borsaları hikayenin sadece yarısını anlatmaktadır. Kripto para borsalarında birçok artış ve azalış çok başka sebeplere dayanabilir. Bu tür gelişmeler, botların analizi için kullanılamaz. Ayrıca, birçok ticaret botu başlangıç noktası üstel hareketli ortalama (EMA) tekniğini kullanır. Ticaret botlarının gerçekten işe yarayıp yaramadığı sorusunun birçok cevabı vardır fakat ticaret botları herkes için gerekli değildir

Advertisement

Leave A Reply