Bitcoin Nedir? Nereden Alınır? Nasıl Satılır? Kolay mıdır?

0

Bitcoin internet üzerinden özgürce kullanacağınız şifreli kripto paradır. İktisatçıların kullanımı hakkında endişe ettikleri bitcoin kullanımı hızlı bir şekilde yayılmaktadır.

Bitcoin Nedir? Nereden Alınır? Nasıl Satılır? Kolay mıdır?

Kaynak : Pixabay.com

Olası fırsatları kaçırmamak için, gelişmelere kayıtsız kalmanın getireceği bazı geri bırakan sonuçlarından çekinen finans sektörü bitcoin hakkında olumlu endişe  diye bahsetmektedir.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin bizleri geleceğin para birimine hazırlayan kripto para vazifesi görebilir. Bitcoin’in herhangi bir otoriteye bağlı olmaması, kimlik bilgilerinin gizliliği gibi nedenlerle, bir gün hiç var olmamış gibi ortalıktan kaybolabilir. Bitcoin internet çağının doğal ürünlerindendir. Bitcoin’e inanan inanmayan herkes bu fikri kabul etmiştir. Alışverişlerin, sürpriz çiçek gönderimlerinin, doğum günü hediyelerinin, rezervasyonların,  bilet alım satımlarının internet aracılığıyla yapıldığı bir devirde ortaya çıkan bir paradır Bitcoin. Sadece şifreli olarak kullanılan bitcoin birçok alanda kolaylık sağlar. Paranızı gerçek hayattan sanal hayata transfer etmenin ve bu parayı internette en özgür, en kontrolsüz şekilde kullanmanın bir yoludur Bitcoin kullanımı.

Bitcoin Nedir? Nereden Alınır? Nasıl Satılır? Kolay mıdır?

Kaynak : Pixabay.com

Bitcoin Nasıl Ortaya Çıktı?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto takma ismini kullanan bir kullanıcı tarafından ortaya çıktığı söyleniyor. Bitcoin yaratıcısı bir kişi veya grup belki de bir sistem olabilir. Sonuç olarak bakıldığında Bitcoin yıllardır kripto(şifreli) para piyasalarında işlem görüyor. Kimin tarafından ortaya çıktığı bilinmiyor. İlk çıktığı zamanlarda Bitcoin alanlar (çok ucuz olduğu için) sadece meraktan Bitcoin satın alanlar daha sonra popülerleşen, pahalılaşan Bitcoin sayesinde zengin olan kişiler var.

Bitcoin Nedir? Nereden Alınır? Nasıl Satılır? Kolay mıdır?

Kaynak : Pixabay.com

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Gerek internet sitelerinden gerek Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Bitcoin ATM’lerinden, sahip olduğunuz dolar, avro, Türk Lirası ile Bitcoin alarak başlıyorsunuz. Gerçek hayatta paralarınızı cüzdanda taşımanız gibi sanal bir cüzdanda da satın aldığınız Bitcoin ‘leri barındırıp saklıyorsunuz. Bitcoin sakladığınız sanal cüzdanlar yüksek, fazlasıyla gelişmiş ve güvenilir bir şifreleme yöntemi ile korunuyor. Bu noktada kullanıcıların fazlaca dikkat etmesi gereken şey sanal cüzdan şifrelerini oluşturup paralarını çaldırmamak için dikkatli olmalarıdr.

Advertisement

Bitcoin satın alıp sanal cüzdan şifresi oluşturduktan sonra bilgisayar başına geçerek istediğiniz ülkeye SWIFT kodu olmadan, devlet, vergi  veya sorgu olmaksızın Bitcoin ile ödeme kabul edebilir veya ödeme yapabilirsiniz. Bitcoin kullanımında ülkeden ülkeye para akışı sağlanırken normalde ülkeler arası para akışında yapılan devlet kontrolü yoktur.

Bitcoin Nereden Satın Alınır?

Bitcoin en kolay bir şekilde bir kripto para borsasından alınır? Türkiye merkezli olduğu bilinen BTCTURK, ICRYPEX ve Paribu son günlerde önde gelen kripto para borsaları olarak öne çıkıyor.  Binance gibi bir çok dev kripto para borsası da Türkçe hizmet vermektedir. Size en güvenli gelen kripto para borsasından rahatlıkla BTC ve alt coin satın alımını gerçekleştirebilirsiniz.


Leave A Reply