Binance Coin Nedir? Nasıl Alınır Satılır? Avantajları Nelerdir?

0

Binance Coin, Binance kripto para borsasının piyasaya sürdüğü kripto para birimidir. Binance, kripto para birimlerinin alım ve satımında sıkça kullanılan bir platformdur.

Binance Coin (BNB)

Kaynak : binance.com

Binance ismi, Binary ve Finance kelimelerinin birleşiminden oluşur.

Platformun isminden de anlaşılabileceği gibi Binance’de sadece kripto para birimleri alınıp satılabilir. Kripto para birimleri, dolar ve euro gibi diğer para birimleri ile alınıp satılamaz. Çin merkezli Binance, çok kısa sürede büyümeyi ve globalleşmeyi başardı.

Binance Coin Nedir?

Toplamda sadece 200 milyon Binance Coin vardır. Binance Coin, Ethereum’un da kullandığı ERC-20 standardını kullanmaktadır. Binance Coin şu şekilde dağıtılmıştır; Binance Coin’in yüzde 50’si ICO olarak dağıtılmış, yüzde 40 geliştiriciler tarafından alınmış ve kalan yüzde 10’u ise melek yatırımcılar tarafından paylaşılmıştır. Binance Coin, Binance platformunda yapılan işlemlerin ücretini ödemek için kullanılabilmektedir. Bu ücretlerin arasında alım satım ücreti, listeleme ücreti ve işlem ücretleri bulunmaktadır. Binance platformu, işlem ücretlerini BTC yerine BNB ile ödediğinizde size önemli indirimler sağlamaktadır.

Binance Coin (BNB)

Kaynak : binance.com

Eğer gelecekte Binance platformu üzerinden önemli mitkarda kripto para almak istiyorsanız, öncelikle Binance Coin’i almanızı tavsiye ederiz. Binance Coin ile işlem yapmanın iki avantajı vardır. Bunlardan ilki ödeme yaptığınızda geriye kalan çok küçük tutarlar hesabınızda kalır. İkincisi ise normalde ödeyeceğiniz işlem ücretinin sadece yarısını ödersiniz.

Advertisement

Binance Platformu

Daha öncede belirttiğimiz gibi Binance platformunda çiftler halinde alım satım yapılır. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların yanı sıra diğer altcoinleri de Binance platformu üzerinden satın alabilirsiniz. Binance platformunu daha çok asyalı yatırımcılar tercih ediyor çünkü platformun merkezi Çin’de bulunuyor. Platform yakın zamanda her ay farklı bir kripto paranın ücretsiz olarak alınıp satılabilmesi için özel bir kampanya başlattı. Platformun, her ay komisyon ücreti ödemeden satın alınabilecek kripto para birimi için oylama yapıyor.

Binance Nedir? Binance Kullanma Kılavuzu ve Özellikleri

Kaynak : Binance.com

Binance Coin Nasıl Alınır?

Binance Coin satın alabilmek için Binance platformunda bir cüzdan hesabınız bulunmalıdır. Sahip olduğunuz cüzdan hesabı sayesinde diğer kripto para platformlarından para aktararak Binance Coin alabilirsiniz. Diğer kripto para birimlerini satın alırken Binance Coin’i kullanırsanız, komisyon ücretlerinden de kurtulmuş olursunuz.


Leave A Reply