Aurora Chain, bir akıllı sözleşme platformudur. Yaratılış amacı, hıza bağlı olan işlemleri daha kolay bir hale getirmek. Bunun için de DPOS (Delegated Proof-of-Stake) algoritması ve BFT (Byzantine Fault Tolerance) konsensüs mekanizmasını kullanır.

Aurora Chain, sahip olduğu güvenlik seçeneği sayesinde yüksek bir TPS yapısını özendirecek bir blockchain ekosistemi oluşturuyor. Ayrıca kendine ait tokeni de bulunuyor. Kısa adı AOA olan tokenin arzı 10 milyar ile sınırlandırılmış durumda. AOA’nın üzerindeki paylar bahsedecek olursak; Aurora vakfının %40, yatırımcıların %34, Topluluğun ise %26 payı bulunuyor.

Aurora Chain’in özelliklerinden bahsedelim.

1. Yetkilendirilmiş Proof of Stake Algoritması (DPOS)

DPOS algoritması, platformu kullanan kişiler için yüksek işlem hızı sağlamasının yanı sıra, saniyede yapılan işlem sayısını da artırır.

2. Eşler Arası Ağ

Yayın ağı, birbirinden farklı düğümler altında çalışarak platform kullanıcılarının daha hızlı ve güvenli bir şekilde diğer kullanıcılarla doğrudan bağlantı kurmalarını sağlar.

3. Akıllı Uygulama İzolasyonu

Doğrulanmış olan işlemler, akıllı bir programın tüm sözleşmeleri birbirinden ayırdığı ve izlediği Pending Zone’da işleme alınır.

Advertisement
4. Yükseltilebilir Blok Zincir

LLVM derleyicisi sayesinde, kullanıcılar istedikleri zaman Aurora Blockcahin’in eski versiyonlarını değiştirebilecek.

5. Çok Varlıklı Başlatma

Varlık teklif süreci, oldukça basitleştirilmiş durumda. Bunun nedeni ise birden çok işlem yapmaya ve yetenek genişletmeye olanak tanımak için.

6. Küme Gruplaması

Platformda bulunan işlem gruplaması ile kullanıcılar, madencilik mekanizmasını değil ilave bonus seçeneğini kullanacak.

7. Çok Zincirli İşleyiş

Aurora’nın sahip olduğu çoklu zincir yapısı sebebiyle; tek zincirli platformların aksine, çok iyi düzeyde işlem yapılabiliyor.

Aurora Chain’in Hedefi Nedir?

Aurora Chain, Blockchain teknolojisinin başka sektörlere de dahil edilmesini istiyor. Bu sektörler: Şans oyunları, Büyük Veri, Nesnelerin İnterneti, Finans ve Yapay Zeka. Ayrıca uygulama için akıllı sözleşmeler geliştirmek ve işlem hızını oldukça arttırmayı hedefliyor. Bunların dışında, Blockchain’in zorluklarını çözmeyi ve kullanılmasını kolaylaştırmayı da hedefliyor.


Leave A Reply