Askıda Fatura Uygulamasına Büyük İlgi : 30 saatte 7.3 milyonluk fatura ödendi

0

BB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Askıda fatura” kampanyasında toplanan yardımın son durumunu açıkladı. İmamoğlu, 30 saatte 56 bin 573 ailenin, 7 milyon 307 bin 612 TL değerindeki faturasının hayırseverler tarafından ödendiğini duyurdu.

Askıda Fatura Uygulamasına Büyük İlgi : 30 saatte 7.3 milyonluk fatura ödendi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “askıda fatura” kampanyasının son durumunu sosyal medya hesabından paylaştı.

“Dayanışma ile ne güzel oluyorsun İstanbul” diyen İmamoğlu, “askıda fatura” kampanyasında 30 saatte 56 bin 573 ailenin, 7 milyon 307 bin 612 TL değerindeki faturasının ödendiğini belirtti.

İmamoğlu, “Düzenli olarak bu verileri vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Destek veren herkese teşekkürler” dedi.

4 MAYIS’TA DUYURULDU

İmamoğlu’nun 4 Mayıs günü duyurusunu yaptığı, “askıda fatura” uygulaması, ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturdu.

2 gün boyunca sisteme ihtiyaç sahiplerinin faturalarını kaydetmesinin ardından 6 Mayıs’ta ödeme sistemi açıldı ve hayırseverler ihtiyaç sahibi vatandaşların faturalarını ödemeye başladı.

Yoğun ilgi gören kampanyaya dün gece yurt dışından siber saldırı gerçekleştirildi. Bunun üzerine sitenin erişimi yurt dışına kapatıldı. Ancak yardım kampanyasına olan destek düşmedi. Sisteme eklenen ve ödenen fatura sayıları sürekli artıyor.

Askıda fatura uygulaması nedir? Askıda fatura için başvuru nasıl yapılır?

İBB corona virüsü salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan yurttaşlar için “askıda fatura” uygulaması başlattı. Bu uygulama kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu ailelerin ödemek zorluk çektiği ve İSKİ ile İGDAŞ’a ait su ve doğalgaz faturaları ödendi. Peki askıda fatura uygulaması nedir? Askıda fatura için başvuru nasıl yapılır?

İBB’nin ekonomik sıkıntı içindeki İstanbullular için başlattığı “Askıda Fatura” uygulamasında ödeme sistemi bugün itibari ile açıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sistemde şu an 17 bin 42 ailenin, 3 milyon 963 bin liralık faturasının bulunduğunu belirterek hayırseverlere yardım çağrısı yaptı.

ASKIDA FATURA BAŞVURU SAYFASI

ASKIDA FATURA UYGULAMASI NEDİR?

ASKIDA BAŞVURU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

– Askıda fatura başvurusu için askidafatura.ibb.gov.tr sayfasına giriş yapıyorsunuz.

– Ardında sayfada “ASKIDA FATURA BIRAK” butonuna tıklıyorsunuz.

– Karşınıza çıkan sayfada kişisel bilgileri doldurup “ASKIDA FATURA BIRAK” butonuna tıklıyorsunuz.

ASKIDA FATURA UYGULAMASI NASIL KULLANILACAK?

İBB tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş aileler, İBB’nin internet sitesine giriş yapacak. Karşısına çıkacak olan, ‘Askıda Fatura’ uygulamasına tıklayacak; İBB kuruluşları olan İSKİ ve İGDAŞ’a ait su ve doğalgaz faturalarının bilgisini buraya yazacak.


Leave A Reply