Anında Online Kredi ve Başvurusu

0

Gelişen teknolojiyle beraber ve bankacılık sektörünün gelişmesiyle kredi almak için günlerce bekleme devri artık kapanmıştır. Bankaların geliştirdiği sistemlerle günün her saati kredi başvurusu yapılabilmekte ve hesaba kredi aktarımı yapılabilmektedir. Anında kredi veren bankalar, internet – mobil bankacılığı, SMS hizmeti sayesinde anında kredi kullanımı yaptırmaktadır.

Anında kredi başvurusu yapabilmenin yollarından biri SMS yoluyla yapılan kredi başvurusudur. Denizbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Odeabank, İş Bankası, Garanti Bankası SMS yoluyla müşterilerinin kredi talebinde bulunmanın önünü açmıştır. Tüketiciler, bankaların SMS hizmetini kullanarak kredi başvurusunda bulunabilir ve onaylanan kredi sonrası banka şubelerinden yeni kredi onayı beklemeden hazır olan ve onaylanmış kredisini hemen kullanabilir.

Anında kredinin diğer bir yolu ise Dijital kredi adını verdiğimiz bankaların internet ve mobil bankacılığı hizmetlerinde verdiği kredilerdir. Öyle ki başvurulan krediler onaylanması sonrası kişilerin hesabına aktarılmaktadır. Örneğin Denizbank’ın Dijital Kredisinde onaylanan krediler hemen hesaba aktarılmaktadır. TEB’in Cepteteb Kredisi, Akbank’ın Kredim Akbank, Finansbank’ın Hazır Kredim, En Para, Garanti Bankasının Anında Kredi hizmetleri anında kredi kullandıran sistemler arasında yer alır.

Yine Garanti Bankasının Görüntülü Kredi hizmeti sayesinde mobil bankacılığı sisteminin kullanarak Garanti Bankasının müşteri temsilcisiyle bire bir konuşarak kredi konusunda her türlü sorular sorabilir ve kredi başvurusu yapabilirsiniz. Görüntülü Kredi sayesinde karşınızda ki müşteri temsilcisi sizin için banka şubelerinden yapılacak tüm işlemleri yapmakta ve krediniz hazırlamaktadır.

Yine bir Garanti Bankası hizmeti olan UGİ hizmeti sayesinde kredi talebinizi konuşarak bildiriyor ve onaylanan kredi dilediğiniz hesaba aktarabiliyorsunuz. Bankaların bu hızlı ve pratik çözümler üreten hizmetlerinden tabi ki herkes yararlanamıyor. Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen ve Kredi notu düşük olan kişiler bu hizmetlerden yararlanamamaktadır.

Sadece kredi değil hangi banka ürününe başvuru yaparsanız yapın yine hangi bankanın hangi hizmet ağından başvurursanız başvurun mutlaka kredi not istihbaratından geçeceksiniz. Eğer ki notunuz banka hizmet ve ürünlerini kullanmak için uygunsa ne ala. Kredi notunuz düşükse anında kredi notu hizmetlerinden faydalanamazsınız. Ancak banka şubelerine başvurup garantör teklif etmeniz ve bankaların bunu kabul etmesi gerekmektedir.


Yorum Yazmak İstermisiniz?