Akbank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

0
Advertisement

Akbank kredi başvuru sonucunu öğrenmek için öncelikle başvurunuzun üstünden en az 2 gün geçmesi gerektiğini unutmayın.

Akbank

Bu kredi başvuru sonucu neticesinde olumlu yanıt almanız halinde bankanız sizden evrakları talep edebilir veya kefil isteminde bulunabilir. Siz evraklarınızı teslim ettikten sonra son kez nihai karar için banka müdürünün huzuruna çıkacak olan kredi ürününüz bu nihai karar sonrasında onayı aldıktan sonra vezneden veya hesabınıza kredi tutarınız takdim edilir.

Başvuru durumunu öğrenmek için kredi başvurusu yaptığınız günden itibaren başvuru şekliniz ve başvurunuzun limitleri dahilinde sonuçlandırılacağını unutmayınız. Bu etkenlerden birkaçına örnek verirsek;

Cep telefonunuzdan mesaj çekerek başvuruda bulunduysanız başvuru yaptığınız miktar sınırlı olacağından örnek olarak 10.000 TL ye kadar başvurular mesaj ile karşılanmaktadır. Yani bir üst limiti vardır. Bu başvuruda karar verecek ve krediyi sağlayacak kişi bürokrasi sayısı düşük olduğu için sonuçlandırılması da kısa sürede olacaktır.

Aynı şekilde internetten kredi başvurusu için de geçerlidir. Şubeden Başvuru ve kullanacağınız kredinin yüksek olması durumunda ise tam tersidir yani başvurunuzun sonuçlanması birkaç gün alabilir.

Advertisement

Bunun nedeni ise yüksek meblağlardaki başvuruları değerlendirme yetkisinin bir kaç birim arasında değerlendirme yapılarak ve kişinin finans geçmişi kontrol edilerek gerçekleştirildiği için kredi başvuru sonucu süresi de uzayacaktır. Sonucu öğrenmek için buraya tıklayarak akbank internet şubesini kullabilirsiniz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply