Aeternity (AE) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Aeternity; kısaca, bir akıllı sözleşme platformudur. Platform; geniş bant aralığına sahip işletmelere, merkezsiz uygulamalara ve tamamen işlevsel olan akıllı sözleşmelere olanak sağlıyor.

Ayrıca, Aeternity’nin ücretleri ödemek, hesabı açık tutmak ve değer transferi yapabilmek için kullanılan kendine ait bir tokeni de bulunuyor.

Aeternity (AE)

Kaynak : aeternity.com

Aeternity platformunun diğer akıllı sözleşme platformundan ayıran en önemli özellik oracle makinesi içermesi. Oracle, akıllı sözleşmelerde kullanılmak üzere dış kaynaklardan gelen verilerin merkezi.

Nasıl Çalışır?

2017 yılında çalışmalarına başlanan Aeternity’nin amacı, ölçeklenebilirlik ve güvenlik problemlerine çözüm getirmek. Bu sayede kripto paraları geliştirerek piyasayı çok daha ileriye taşıyacağına inanıyor.

Aeternity, akıllı sözleşmelerin ve merkezsiz uygulamaların ölçeklenebilirliklerini arttıracak. Bunu nasıl başaracağına gelecek olursak, kullanıcıların akıllı sözleşmelerinin zincir dışında da yönetebilmesine olanak sağlıyor. Bu da akıllı sözleşmeleri çok rahat bir şekilde ölçeklenebilir hale getiriyor. Bildiğiniz gibi, gün geçtikçe akıllı sözleşmelere olan ihtiyaç artıyor. Bu sebeple Aeternity’nin piyasaya kazandırdığı bu yenilik oldukça kıymetli.

Advertisement
Aeternity (AE)

Kaynak : aeternity.com

Fintech, oyun, loT ve bankasız kişiler için uygun durumda olan Aeternity’nin piyasaya kazandırdığı başka bir yenilik ise akıllı sözleşmeleri bölge kanallarında tutarak güvenliği sağlamak. Akıllı sözleşmeleri zincir dışında yer alan bölge kanallarında tutarak yalnızca güvenliği değil hızlı işlem yapabilmeyi de sağlıyor. Akıllı sözleşmeler, bulundukları bölgeleri hiçbir şeyle paylaşmadıkları için paralel bir biçimde kolayca işlem görebiliyor.

Aeternity (AE)

Kaynak : aeternity.com

Nereden Alınır?

Aeternity ekibinin çok sıkı bir performans sergilediğini inkar edemeyiz. AE tokenin yol haritasına göre gelecek zamanda gerçekleştirilmesi gereken birden fazla hedef mevcut. AE tokenin bugün piyasa değeri yaklaşık olarak 58.333.828 $. Kripto para borsalarında AE token 0.20 dolardan işlem görmekte.


Leave A Reply