Aelf (ELF) Coin Nedir? Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

0

Aelf, merkezi olmayan bir bulut hesaplama platformudur. Projenin ekibi, Aelf ağını blockchain teknolojisindeki bir sonraki dönüm noktası olarak görüyor.

Aelf (ELF) Coin Nedir? Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Kaynak : aelf.io

Nasıl Çalışır?

Bildiğiniz gibi, Blockchain teknolojisi son dönemde çok gelişti. Bunun yanı sıra blockchain kullanım alanları da oldukça çeşitlendi. Bitcoin’in kullanıcılarına eşten eşe (P2P), güvenli ve merkezi olmayan bir transfer sağlaması, Ethereum’un çok yönlü akıllı sözleşmeleri teknolojiye uygulaması ile blockchaine çok başka bir boyut kazandırdı. Bu sözleşmeler ile blockchain teknolojisi birden fazla sektörde kolaylıkla uygulanabilir durumda. Buna karşın blockchain ve iş dünyası arasında hala bir mesafe olduğunu söylemek yanlış olmaz. Aelf’in bir hedefi de blockchain ve iş dünyası arasındaki bu mesafeyi ortadan kaldırmak.

Kendi kendini geliştirebilen bir blockchain ağı olan Aelf, blockchainin ticaret sektöründe kullanımının daha yaygın olması için performansı yüksek olan platformlar sunmayı planlıyor. Yüksek performanslı bu platformlar ile daha iyi ölçeklenebilen blockchain altyapılarına ulaşım sağlanabilecek.

Aelf’in, blockchain sorunları için geliştirdiği bir başka çözüm ise “yan zincirler”. Aelf, bir ana ve birden fazla yan zincirden oluşuyor. Bu yapı ile akıllı sözleşmeleri platform üzerinden çalıştırıyor. Ana zincir, tüm sistemin bel kemiğini oluştururken yan zincirler, sadece belirli akıllı sözleşmelere göre faaliyet gösteriyor.

Bunların yanı sıra; Aelf, büyük kuruluşların ya da işletmelerin ihtiyacı olan merkezsiz bulut hesaplama platformlarını da sağlayacak. Yani; Aelf, başka blockchainler için bir merkez olarak kullanılacak. Bu sebeple diğer ağlardan farklı olarak Aelf ağı, Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritmasını kullanıyor.

Advertisement

Nereden alınır?

ELF, Aelf platformunda kullanılan bir tokendir. ELF tokenini birden fazla kripto para borsa platformu üzerinden alabilirsiniz.


Leave A Reply