Acil Kredi – Acil Krediye İhtiyacı Olanlar Ne Yapmalı? Nasıl Davranmalı?

0

Beklenmedik anlarda acil nakde ihtiyacımız olabiliyor. Durum böyle olunca bizlere bu nakdi verecek olan kişileri aramaya başlıyoruz.

Acil Kredi - Acil Krediye İhtiyacı Olanlar Ne Yapmalı? Nasıl Davranmalı?

İlk olarak bizlere yakın olan eş, dost, akraba gibi kişilerden borç istesek de maalesef olumsuz cevaplar alabiliyoruz. Bizlere en hızlı krediyi verebilecek olan yerler elbette bankalardır.

Hiç beklemediğimiz anda bizleri bulan olumsuz durumlardan ötürü ihtiyacımız olan acil kredi için bankalardan hizmet alıyoruz. Bankalar bizlerin her ihtiyacına yönelik kredi hizmeti vermektedir. Bankalar bir çok konuda farklı özelliklere sahip kredileri bizlere vermektedir. Ancak bu kredileri herkesin rahat bir şekilde alamamasının bir nedeni var. Banka bizlere her konu da kredi hizmeti veriyor fakat bu krediyi bazı şartlar akabinde veriyor. Bu şartları karşılayamayan kişiler ise kredi hizmeti alamıyor.

Durum böyle olunca da acil kredi veren bankalar, en kolay kredi veren bankalar aranmaya başlıyor.

Aslına bakacak olursak bankalar bizi çokta fazla uğraştırmıyor. Yani istenmesi gereken şeyler isteniyor. Sonuç olarak bizlere yakın olan kişiler bile borç vermiyor iken banka neden bizi tanımadan kredi hizmeti versin ?

Banka kredi hizmeti vermeden önce bizlerin hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Aylık gelirimiz, sigortamız ve geçmişimiz ile alakalı. Gelir belgesi ve sigortalı işimizin olduğunu gösteren belgeler isteniyor. Bu belgelerden sonra da kredi notu sorgulama işlemi yapılıyor ve başvurumuz sonuçlandırılıyor.

Eğer aylık net gelirinizi gösteren bir maaş bordrosunu bankaya verebiliyor iseniz, sigortalı bir işiniz var ise ve bu işte de en az 6 aydır çalışıyor iseniz başvurunuz yapılacaktır ve son olarak kredi notunuz düşük değil ise banka zaten sizi uğraştırmaz. İhtiyacınız olan acil nakdi başvuru yapmış olduğunuz kredi ile en kısa zaman içerisinde verecektir.

Eğer bankaların sizden isteyeceği şeyleri karşılayabilecek durumda iseniz size her banka kredi hizmeti verecektir. Yani kredi alacağınız bankayı seçmek de size kalıyor.


Leave A Reply