Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Çekebilirim?

0

Kredi notu, tüm bankaların ortak olarak kullandığı bir ölçüm aracıdır. Kredi kartın başvurusu yapanlar, kredi çekmek isteyenler öncelikle bankalar nezdinde kredi puanına bakılarak değerlendirilir. Kredi puanı yüksek olan banka müşterilerinin kredi çekebilme ihtimalleri yüksektir. Eğer borçlarınızdan dolayı ve ödemelerinizi geciktirdiğinizden dolayı kredi notunuz düşmüş ise herhangi bir bankadan, geliriniz ne olursa olsun kredi çekemez, kredi kartı başvurusunda bulunamazsınız. Bankaların müşterilerini en hızlı ve en ideal şekilde değerlendirdiği bir sistem olan Kredi puanı, ödemelerini düzenli ödeyen bireyler için yüksekken, ödemelerini aksatan bireyler için bir hayal kırıklığı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kredi notu değerlendirmesinin temel amacı, bankaların müşterilerini en ideal şekilde değerlendirmeleridir. Banka nezdinde, müşterilerin kredi puanları ne kadar yüksekse, o kadar rahat işlem gerçekleştirilebilir olacağıdır. Müşterilerin borçlarına ilişkin ödeme yapmadıkları her gün kredi puanı düşer ve diğer bankacılık hizmetlerinden mahrum kalabilir.
Kredi notu

Kredi Notum Düşük, Nasıl Yükseltebilirim?

Bankalardan aldığınız herhangi bir kredi varsa veya bir kredi kartı kullanıcısı iseniz, kredi puanınızı yükseltmeniz için bazı etmenler bulunmaktadır. Ödemelerinizi düzenli yaparak ve borçlarınızı azaltarak kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. 2 yıl önce banka kullanıcıları için geliştirilen bir sistem olan Findeks, banka müşterilerinin istedikleri zaman kredi puanlarını görüntüleyebileceğini bir sistemdir. İk sorgu ücretsizdir ve sonraki tüm sorgular ücrete tabidir. Eğer kredi notunuz düşükse ve yükselmesini istiyorsanız, bir banka danışmanı ile iletişime geçerek en kısa yoldan nasıl puanınızı yükseltebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuzun düşük olmasının sebebi, işlem hacminizin az olması değildir. Çektiğiniz kredilerin geri ödenmemesi ve borçlarınızın zamanında yatırılmamasına bağlı olarak kredi notunuz değerlendirilir. Geliri 15.000 TL olan bir banka müşterisinin kredi notu, geliri 3.000 TL olan bir başka banka müşterisinden az olabilir.

Yorum Yazmak İstermisiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.